Rezultate te kerkimit per termin: +Isa +Boletini

Total: 998
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.939Z

Isa Boletini ende pa varr

Heroi kombetar Isa Boletini i kthehet Mitrovicës në bronz. Shtatorja e heroit do të zbulohet më datë 24 nëntor. Por ajo që ende nuk dihet është se kur do ta ketë një varr Isa Boletini. Burime zyrtare të institucioneve qendrore t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.152Z

Haliti: Isa Boletini, frymëzim i gjeneratave të tëra shqiptare

Të flasësh për një figurë të tillë të kombit shqiptar si Isa Boletini është nder dhe privilegj i madh, u shpreh në fjalimin e tij deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, në seancën e posaçme për nder të Isa Boletinit, eshtrat e të cilit janë kthyer në vendlindjen e tij, Kosovë. "Jo ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.139Z

Eshtrat e patriotit Isa Boletini sot në Isniq

Eshtrat e heroit kombëtar, Isa Boletini, të hënën do të qëndrojnë në Isniq të Deçanit. Kështu bëhet e ditur nëpërmjet një njoftimi ku thuhet se Komuna e Deçanit ka bërë të gjitha përgatitjet për pritjen e eshtrave të heroit Boletini. Me moton ,,Prapë na erdhi baca Isë '' akt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.850Z

100-vjetori i ndarjes nga jeta Isa Boletini kujtohet në muze

Isa Boletini, një nga figurat e rëndësishme të historisë sonë, u kujtua dje përmes një simpoziumi në Muzeun Historik Kombëtar, në kuadër të 100-vjetorit të ndarjes nga jeta. Historianë, veteranë dhe të tjerë të interesuar për figurën e Isa Boletinit sollën impresionet e tyre mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.339Z

Isa Boletini, 154 vjetori i lindjes

Më 15 janar 1864 lindi Isa Boletini, luftëtar e udhëheqës ushtarak popullor, organizator e drejtues i lëvizjes për çlirimin kombëtar, Hero i Popullit. Isa Boletini lindi në Boletin të Mitrovicës. Në moshën 17 vjeçare mori pjesë si luftëtar i Lidhjes Shqiptare të Prizërenit në bete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.782Z

Familja Boletini: Isa do të varroset në Boletin

Gazmend Boletini, përfaqësuesi i familjes Boletini, ka ritheksuar se heroi kombëtar Isa Boletini do të varroset në Boletin. Megjithatë, ai nuk bëri të ditur nëse ai ka marr pëlqimin e Qeverisë së Kosovës pas takimit me kryeministrin Is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.283Z

Isa Boletini do te prehet perkrah Ismail Qemalit ne Vlore

Transmetuar me 14052015 - 1647 Lajme te lidhura VIDEO  FOTO - Nisma per Kosoven Rama-Thaci po vrasin serish Isa Boletinin ReagimiNisma per Kosoven Rama-Thaci po vrasin serish Isa Boletininbr br Nga 10 qershori Isa Boletini

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama