Rezultate te kerkimit per termin: +Isa +Boletini

Total: 998
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.339Z

Isa Boletini, 154 vjetori i lindjes

Më 15 janar 1864 lindi Isa Boletini, luftëtar e udhëheqës ushtarak popullor, organizator e drejtues i lëvizjes për çlirimin kombëtar, Hero i Popullit. Isa Boletini lindi në Boletin të Mitrovicës. Në moshën 17 vjeçare mori pjesë si luftëtar i Lidhjes Shqiptare të Prizërenit në bete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.782Z

Familja Boletini: Isa do të varroset në Boletin

Gazmend Boletini, përfaqësuesi i familjes Boletini, ka ritheksuar se heroi kombëtar Isa Boletini do të varroset në Boletin. Megjithatë, ai nuk bëri të ditur nëse ai ka marr pëlqimin e Qeverisë së Kosovës pas takimit me kryeministrin Is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.283Z

Isa Boletini do te prehet perkrah Ismail Qemalit ne Vlore

Transmetuar me 14052015 - 1647 Lajme te lidhura VIDEO  FOTO - Nisma per Kosoven Rama-Thaci po vrasin serish Isa Boletinin ReagimiNisma per Kosoven Rama-Thaci po vrasin serish Isa Boletininbr br Nga 10 qershori Isa Boletini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.437Z

Isa Mustafa: Isa Boletini, inspirim për brezat e rinj

Kryeministri i vendit Isa Mustafa ka postuar një shkrim në llogarinë e tij në Facebook, kushtuar ditës së sotme që ishte e veçantë ngaqë u rivarrosën eshtrat e Isa Boletinit. Ky është postimi i plotë i Mustafës: AdPlatformZ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.391Z

Presidenti i Shqipërisë kërkon që Isa Boletini të rivarroset në vendlindje

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka thënë se Isa Boletini duhet të rivarroset në vendlindjen e tij në Boletin. Kjo është bërë e ditur pas një takimi që ka pasur Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri me Shefin e Shtetit shqiptar. Kryetari i Komunës, Agim Bahtiri është pritur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.975Z

Isa Boletini do rivarroset në Mitrovicë

Rivarrimi i Isa Boletinit do të behet në oborrin e kullës muze që gjendet në fshatin Boletin të Mitrovicës. Aty dhe do t’i ngritet përmendorja. Kështu ka bërë të ditur ministri i Kulturës, Lutfi Haziri, i cili për këtë qëllim ka qëndruar të premten në Mitrovicë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.424Z

Filloi ceremonia qendrore e rivarrimit të eshtrave të heroit Isa Boletini

Ceremonia kryesore për të nderuar jetën dhe veprën e heroit Isa Boletini me rastin e rivarrimit të eshtrave të tij në Boletin të rajonit të Mitrovicës po mbahet në stadiumin "Adem Jashari" në Mitrovicë. Ceremonia filloi nën intonimin e himnit kombëtar dhe atij të shtetëror të Koso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama