Rezultate te kerkimit per termin: +Iskander

Meta: total 70 / total_found 70 / time 0.000 / keyword[0] iskander / docs[0] 70 / hits[0] 88 /
Brenda bazës së NATO-s, atje ku ndodhin “lojërat e luftës” kundër pushtimit rus
  • 2015-06-16

Brenda bazës së NATO-s, atje ku ndodhin “lojërat e luftës” kundër pushtimit rus

Që një vit më parë, Krimea u aneksua nga Moska, këtu ndodhin përgatitje për luftë, në një lojë të përditshme si macja me miun. Avionët rusë në qiej dhe sinjalizimet për nëndetëse të dyshuara nën

Tension në eksklavën ruse, alarmohet Polonia
  • 2015-04-06

Tension në eksklavën ruse, alarmohet Polonia

Polonia ka në plan që të ndërtojë disa kulla vëzhgimi përgjatë kufirit të saj tokës me eksklavën ruse të Kaliningradit. Sipas BBC, Polonia do ndërtojë gjashtë kulla të larta 50 metra, të cilat do transmetojnë imazhe tek rojet polake, që monitorojnë kufirin 200 kilometra. Kostoja

Cilët ishin 200 shqiptarët, pushtetarët më të lartë të Turqisë
  • 2014-09-14

Cilët ishin 200 shqiptarët, pushtetarët më të lartë të Turqisë

Speciale/Personalitete të shquara shqiptare të përmendura në historinë e Perandorisë Osmane Kombin shqiptar rrjedhat e historisë e lidhën gjatë me Perandorinë Osmane. Janë evidentuar shumë burra shteti dhe figura të shquara me origjin&

Kanabis sativa, jo vetëm në Lazarat, por edhe në Liban
  • 2014-05-22

Kanabis sativa, jo vetëm në Lazarat, por edhe në Liban

Lazarati i Shqipërisë nuk është i vetmi që praktikon kultivimin e hashashit nën sytë e qeverisë. Në luginën e Bekaa-së të Libanit, vitet e fundit, forcat e sigurisë kanë dërguar traktorë, buldozerë dhe makina të blinduara për të shkatërruar të mbjellat me kanabis, por kjo ka ç

Lufta BE-Rusi per Ukrainen
  • 2013-12-19

Lufta BE-Rusi per Ukrainen

Presidenti rus, Vladimir Putin tha se ruajtja e lidhjeve të ngushta me Ukrainën është jetësore për interesat kombëtare të vendit të tij.  Deklarata e shefit te Kremlinit vjen pas nënshkrimit të një plani shpëtimi prej

No Pic available
  • 2013-12-17

Raketat ruse shqetësojnë Europën

Raportet, se Moska ka vendosur raketa me kapacitet bërthamor në Kaliningrad, kanë shkaktuar shqetësim mes vendeve fqinje. Lituania e Polonia ngritën menjëherë zërin, ndërsa vet Rusia, deri tani, ka heshtur mbi të tilla pretendime, ndonëse këmbëngul nga ana tjetër se ka çdo të drejtë

Raketat ruse frikesojne Europen
  • 2013-12-17

Raketat ruse frikesojne Europen

Raportet, se Moska ka vendosur raketa me kapacitet bërthamor në Kaliningrad, kanë shkaktuar shqetësim mes vendeve fqinje. Lituania e Polonia ngritën menjëherë zërin, ndërsa vet Rusia, deri tani, ka heshtur mbi të tilla pretendime, ndonë