Rezultate te kerkimit per termin: +Islam

Total: 3906
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.492Z

Agjerimi i Ramazanit, detyrim Islam

Nje tjeter sondazh i pranishem javen e kaluar ne gazeten "Koha Jone" online, ishte ai per Muajin e Madherueshem te Ramazanit. Pyetja qe iu be lexuesve, ishte "Muaji i Ramazanit ka nisur, ju si e konsideroni agjerimin? Nder nje mije e shtate votues qe moren pjese ne sondazh, 479 prej tyre e vleresuan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.412Z

Saif al-Islam: Khamis Gadafi është gjallë

Gjatë marrjes në pyetje, Saif al-Islam, zbuloi se vëllai i tij, Khamis, është i gjallë, duke shtyrë kështu pushtetin e ri libian që të fillojë kërkimin e tij. Sipas, Saif al-Islam Gaddafi vëlli i tij, Khamis Gadafi, po fshihet rreth 100 kilometra në jug të Tripolit, megjithëse ai dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.144Z

Qytetërimi islam, rizbulimi i vlerave

Instituti Shqiptar i Mendimit dhe i Qytetërimit Islam shpalli dje kontribuesit më të mirë për vitin 2011 në fushën e shkencës dhe kulturës islame, në fushën e artit pamor dhe atij letrar për moshat e reja. Studimi më i mirë u shpall Rrugëtimi i fesë islame në Shqipëri (1912-1967) i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.713Z

Islam Lauka, ambasadori shqiptar në Prishtinë

Qeveria shqiptare vendosi ditën e djeshme, në një mbledhje jashtë radhe të Këshillit të Ministrave, ngritjen e përfaqësimit diplomatik në nivel ambasadori në Kosovë. Kryeministri Sali Berisha e vlerësoi këtë vendim si të veçantë, ku çdo qeveri në historinë e vendit do të kishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.752Z

Islam, alkool dhe qejf

Kosovarët janë goxha qejflinj. Edhe pse rreth nëntëdhjetë për qind e tyre janë myslimanë, ata e konsumojnë shumë alkoolin. Nga tatimi mbi importet e alkoolit fiton mirë edhe shteti. Ky është edhe ndër sektorët më të suksesshëm të eksportit. Çdo banor i Kosovë, brenda vitit pi me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.314Z

Komisioni i jashtëm,seancë dëgjimore me Islam Laukën

Komisioni i jashtëm parlamentar zhvilloi sot paradite seancën dëgjimore për ambasadorin tonë në Kosovë. Vëtëm dy ditë më parë emri i kandidatit për ambasador Islam Lauka u dërgua në presidencë i propozuar nga Kryeministri Berisha. Në mbledhjen dëgjimore opozita kërkoi shpjegime p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.896Z

AIITC mbeshtet KMSH-ne per hapjen e Universitetit Islam

Duke qene se mbi 70 per qind e popullsise shqiptare i perket besimit islam hapja e nje universiteti me karakter teologjik do ti pergjigjej kerkesave te besimtareve per tu kompletuar me dije mbi Islamin dhe do te shuante debatet dhe diskriminimet e praktikanteve te ketij besimi te bera here pas here

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama