Rezultate te kerkimit per termin: +Islam

Total: 3906
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.713Z

Islam Lauka, ambasadori shqiptar në Prishtinë

Qeveria shqiptare vendosi ditën e djeshme, në një mbledhje jashtë radhe të Këshillit të Ministrave, ngritjen e përfaqësimit diplomatik në nivel ambasadori në Kosovë. Kryeministri Sali Berisha e vlerësoi këtë vendim si të veçantë, ku çdo qeveri në historinë e vendit do të kishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.752Z

Islam, alkool dhe qejf

Kosovarët janë goxha qejflinj. Edhe pse rreth nëntëdhjetë për qind e tyre janë myslimanë, ata e konsumojnë shumë alkoolin. Nga tatimi mbi importet e alkoolit fiton mirë edhe shteti. Ky është edhe ndër sektorët më të suksesshëm të eksportit. Çdo banor i Kosovë, brenda vitit pi me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.314Z

Komisioni i jashtëm,seancë dëgjimore me Islam Laukën

Komisioni i jashtëm parlamentar zhvilloi sot paradite seancën dëgjimore për ambasadorin tonë në Kosovë. Vëtëm dy ditë më parë emri i kandidatit për ambasador Islam Lauka u dërgua në presidencë i propozuar nga Kryeministri Berisha. Në mbledhjen dëgjimore opozita kërkoi shpjegime p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.896Z

AIITC mbeshtet KMSH-ne per hapjen e Universitetit Islam

Duke qene se mbi 70 per qind e popullsise shqiptare i perket besimit islam hapja e nje universiteti me karakter teologjik do ti pergjigjej kerkesave te besimtareve per tu kompletuar me dije mbi Islamin dhe do te shuante debatet dhe diskriminimet e praktikanteve te ketij besimi te bera here pas here

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.216Z

Kortezh anti-islam ne Manchester

Tension ne Manchester, ne Britanine e Madhe, ku ne nje manifestim anti-islam eshte mbledhur per ta kundershtuar ate nje kortezh i “Te bashkuar kunder fashizmit” (UAF). 32 persona jane vene ne pranga pas perleshjeve mes dy fraksioneve, ne Piccadilly Gardens, nderkohe qe polici

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.106Z

Patriotizmi në Islam

Tiranë - Në kuadër të përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, Qendra për Studime Islame në Universitetin "Hëna e Plotë"- Bedër organizoi simpoziumin "Patriotizmi në Islam. I pranishëm në këtë simpozium ishte edhe drejtori i Kulturës në Komunitetin Mysliman, Genti Kruja, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.547Z

Saif al Islam Gedaf: Në Libi duhen mbajtur zgjedhjet

Saif al Islam, djali i dytë i kolonel Gedafit, i diplomuar për Diplomaci në Londër, deklaroi dje se mënyra më e mirë për të zgjidhur situatën aktuale në Libi është mbajtja e zgjedhjeve. Të mbahen zgjedhje menjëherë dhe me mbikëqyrje ndërkombëtare. Kështu, gjithë bota do të shoh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama