Rezultate te kerkimit per termin: +Islam

Total: 3906
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.956Z

​Të arrestuarit nën dyshimin për terrorizëm planifikuan ta sulmonin një ngjarje të madhe kulturore

Polica e Kosovës ka arrestuar 40 kosovarë të dyshuar si prestarë të grupeve terroriste Shteti Islam i Irakut dhe Shamit (ISIS) dhe krahut zyrtare të Al-Ka-da’së në Siri, “Xhabhatu Al-Nusra”. Express merr vesh se një nga aktivitete e tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.495Z

Ky është urimi i veçantë i Erës për Bajram (Foto)

Këngëtarja Era Istrefi ka shfrytëzuar rrjetet sociale për ti uruar ndjekësit e saj të besimit islam për festën e Kurban Bajramit. Ajo që është e veçantë personi që mban në krah për këtë urim. AdPlatformZone =

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.442Z

Tiranë, përfshihet nga flakët një automjet

Një makinë është shkrumbuar tërësisht pas një zjarri të rënë në të pasditen e së enjtes, pranë rrugës "Islam Alla" në "Komunën e Parisit". Mësohet se automjeti i djegur është tip Benz me targa AA 284 HK, i cili ndodhej i parkuar pranë një pallati. Policia ka mbërritur menjëh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.303Z

Namazi u fal edhe në veri të Mitrovicës

Shumë shqiptarë dhe të tjerë të besimit islam kanë marrë pjesë në faljen e namazit të Kurban Bajramit, në lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës. Ashtu si  edhe në Bajramin e kaluar, qytetarët kishin improvizuar faljen në ambient të hapur, nën ligjëratën dhe faljen e hoxh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.217Z

Mitikja e kishave ne pikture

var fbShare url httpvizionplusalmitikja-e-kishave-ne-pikturesize smallbrbrNje ekspozite si nje pershendetje per Kershendellat kete urim te vecante artistik e percjell Rakip Shabani nga holli i Muzeut Historik Kombetar Edhe pse i perket besimit islam kishat e kane grishur gjithnje artistikisht e pik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.651Z

Xhihadi në Siri, FRI-Rexhepit: Keni skandalizuar ndërkombëtarët

MAQEDONI-Dy ditë më parë kreu i Bashkësisë Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi dha një intervistë në lidhje me rekrutimet e shqiptarëve për xhihad në Siri dhe Irak duke përmendur ndër të tjera se shoqata Forumi Rinor Islam nuk e linte BFI-në që të kryente detyrat e saj në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.167Z

Thaçi: Kosova, shembull i tolerancës fetare

Drejtues të Bashkësisë Islame të Kosovës, me rastin e festës së Kurban Bajramit, pritën e përcollën krerët e institucioneve dhe partive politike, të cilët erdhën në selinë e kësaj bashkësie për t`i uruar gjithë komunitetit islam në Kosovë festën e Kurban Bajramit. Megjithëse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama