Rezultate te kerkimit per termin: +Islam

Total: 3906
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.896Z

AIITC mbeshtet KMSH-ne per hapjen e Universitetit Islam

Duke qene se mbi 70 per qind e popullsise shqiptare i perket besimit islam hapja e nje universiteti me karakter teologjik do ti pergjigjej kerkesave te besimtareve per tu kompletuar me dije mbi Islamin dhe do te shuante debatet dhe diskriminimet e praktikanteve te ketij besimi te bera here pas here

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.216Z

Kortezh anti-islam ne Manchester

Tension ne Manchester, ne Britanine e Madhe, ku ne nje manifestim anti-islam eshte mbledhur per ta kundershtuar ate nje kortezh i “Te bashkuar kunder fashizmit” (UAF). 32 persona jane vene ne pranga pas perleshjeve mes dy fraksioneve, ne Piccadilly Gardens, nderkohe qe polici

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.106Z

Patriotizmi në Islam

Tiranë - Në kuadër të përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, Qendra për Studime Islame në Universitetin "Hëna e Plotë"- Bedër organizoi simpoziumin "Patriotizmi në Islam. I pranishëm në këtë simpozium ishte edhe drejtori i Kulturës në Komunitetin Mysliman, Genti Kruja, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.547Z

Saif al Islam Gedaf: Në Libi duhen mbajtur zgjedhjet

Saif al Islam, djali i dytë i kolonel Gedafit, i diplomuar për Diplomaci në Londër, deklaroi dje se mënyra më e mirë për të zgjidhur situatën aktuale në Libi është mbajtja e zgjedhjeve. Të mbahen zgjedhje menjëherë dhe me mbikëqyrje ndërkombëtare. Kështu, gjithë bota do të shoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.741Z

Topi dekreton Islam Laukën si ambasador në Kosovë

Islam Lauka, ambasadori shqiptar ne Kosove Lauka u propozua nga qeveria për ambasador dhe para pak ditësh u dëgjua nga komisioni i jashtëm, që dha miratimin e tij. Tiranë, 19 Janar, 12:45, NOA - Shqipëria është bërë me ambasador

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.869Z

Topi dekreton Islam Laukën ambasador në Kosovë

20/01/2009  Zhbllokohet procesi, Presidenti miraton propozimin e bërë nga Kryeministri Berisha Presidenti Bamir Topi dekreton diplomatin Islam Lauka ambasador të Republikës së Shqipërisë në Kosovë. Në këtë mënyrë kreu i shtetit i ka dhënë miratimin propozimit të Kryeminis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.795Z

Saif Al Islam do të gjykohet në Libi?

Udhëheqja e re në Libi nuk do t'ia dorëzojë Gjykatës Ndërkombëtare Penale djalin e arrestuar të ish-diktatorit Gaddafi, Saif al-Islam, por do ta bëjë vetë procesin gjyqësor kundër tij. Kryeministri Abdulrahim Al-Kib tha se Saif do të marrë një gjykim të drejtë. Gjykata e Lartë Pen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama