Rezultate te kerkimit per termin: +Islam

Total: 3906
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.106Z

Patriotizmi në Islam

Tiranë - Në kuadër të përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, Qendra për Studime Islame në Universitetin "Hëna e Plotë"- Bedër organizoi simpoziumin "Patriotizmi në Islam. I pranishëm në këtë simpozium ishte edhe drejtori i Kulturës në Komunitetin Mysliman, Genti Kruja, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.547Z

Saif al Islam Gedaf: Në Libi duhen mbajtur zgjedhjet

Saif al Islam, djali i dytë i kolonel Gedafit, i diplomuar për Diplomaci në Londër, deklaroi dje se mënyra më e mirë për të zgjidhur situatën aktuale në Libi është mbajtja e zgjedhjeve. Të mbahen zgjedhje menjëherë dhe me mbikëqyrje ndërkombëtare. Kështu, gjithë bota do të shoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.741Z

Topi dekreton Islam Laukën si ambasador në Kosovë

Islam Lauka, ambasadori shqiptar ne Kosove Lauka u propozua nga qeveria për ambasador dhe para pak ditësh u dëgjua nga komisioni i jashtëm, që dha miratimin e tij. Tiranë, 19 Janar, 12:45, NOA - Shqipëria është bërë me ambasador

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.869Z

Topi dekreton Islam Laukën ambasador në Kosovë

20/01/2009  Zhbllokohet procesi, Presidenti miraton propozimin e bërë nga Kryeministri Berisha Presidenti Bamir Topi dekreton diplomatin Islam Lauka ambasador të Republikës së Shqipërisë në Kosovë. Në këtë mënyrë kreu i shtetit i ka dhënë miratimin propozimit të Kryeminis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.795Z

Saif Al Islam do të gjykohet në Libi?

Udhëheqja e re në Libi nuk do t'ia dorëzojë Gjykatës Ndërkombëtare Penale djalin e arrestuar të ish-diktatorit Gaddafi, Saif al-Islam, por do ta bëjë vetë procesin gjyqësor kundër tij. Kryeministri Abdulrahim Al-Kib tha se Saif do të marrë një gjykim të drejtë. Gjykata e Lartë Pen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.410Z

Libi Saif Al Islam Per 48 ore merr fund kryengritja

Kryengritja kundër Gadafit do të marrë fund brenda 48 orësh. Të paktën kështu premton djali i tij, Saif al Islam. Ndërsa ofensiva e trupave qeveritare përforcohet, Bengazi njoftohet të jetë kalaja e fundit e kryengritësve. Saif al Islam g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.354Z

Foto/ Uzbekistani i jep lamtumirën liderit të tij, Islam Karimov

Foto 1 nga 7 Funerali i presidentit të Uzbekistanit, Islam Karimov, që vdiq pas një sëmundjeje këtë javë në moshën 78 vjeçare, u zhvillua në qytetin Samarkand, shkruan BBC. Mijëra vetë u mblodhën herët në rrugët e kryeqytetit, Tashkent, duke hedhur lule mbi kortezhin që po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama