Rezultate te kerkimit per termin: +Islamabadi

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.972Z

Islamabadi dhe Kabuli: Konferencë për paqe

Klerikët e lartë të Pakistanit dhe Afganistanit kanë rënë dakord për mbajtjen e një konference për paqe, më 10 mars. Kleriku i Pakistanit, Abu Huraira Mahiuddin, ka thënë se rreth 500 studiues fetarë nga të dyja vendet do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.416Z

Islamabadi OK rekomandimmeve për Uashingtonin

Komisioni Parlamentar i Pakistanit për Sigurinë Kombëtare ka finalizuar draft-rekomandimet e veta për ridefinimin e marrëdhënieve të Islamabadit me Uashingtonin. Draft-rekomandimet përfshijnë ndërprerjen e menjëhershme të sulmeve amerikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.638Z

Pakistani vendos 5 milionë dollarë për kokën e liderit të talebanëve

Pakistan, 2 nëntor NOA Të vdekur apo të gjallë, pak rëndësi ka sesi dorëzohet lideri i talebanëve Tahreek-e-Taliban dhe 18 terroristë të tjerë, rëndësi ka që dorëzuesi i tyre do të shpërblehet me një shumë prej 5 milionë dollarësh. Islamabadi ka vendosur të shpërblejë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.956Z

Dy fluturime pakistaneze, pre e kërcënimeve me bombë

Dy aeroplanë të Pakistanit kanë marrë kërcënime me bombë, por kanë arritur të aterojnë në "gjendje të mirë". Aeroplani që udhëtonte nga Islamabadi për në Mançester të Anglisë ka bër&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.962Z

Pakistan, urdhër arresti përkryeministrin, akuza korrupsion

PAKISTAN - Gjykata e Lartë e Pakistanit ka lëshuar urdhër arresti për kryeministrin dhe për 15 zyrtarë të tjerë të lartë të cilët dyshohen për korrupsion. Vendimi erdhi kur Islamabadi u përfshirë nga një sërë protestash të dhunshme kundër korrupsionit të organizuar nga kleriku T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.250Z

Klinton: Bin Laden fshihet në Pakistan

Këtë deklaratë Klinton e bëri gjatë një interviste për një televizion pakistanez. "Mendoj se Osama bin Laden është këtu në Pakistan dhe do të përbënte një sukses të madh nëse liderët e al Kaedës arrestoheshin", deklaroi Klinton nga Islamabadi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.823Z

Pakistan samit per anti-terrorizmin

Kur marrëdhëniet diplomatike me Shtetet e Bashkuara janë në pikën më të ulët të viteve të fundit, Pakistani po përpiqet të marrë rolin e udhëheqësit në luftën kundër terrorizmit, të paktën në raj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama