Rezultate te kerkimit per termin: +Islamabadi

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.269Z

Wikileaks, SHBA: Dëme të mëdha nga publikimi

Ushtria amerikane ka deklaruar se do të duhen javë për të përcaktuar dëmin e rrjedhjes së mbi 90 mijë dokumenteve të klasifikuara. Dokumentet në fjalë, të publikuara nga ueb sajti Wikileaks, japin detaje mbi luftën në Afganistan, përfshirë ato mbi vdekjet e civilëve. Ato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.918Z

Xhon Keri viziton Pakistanin

Senatori amerikan, Xhon Keri, do të vizitojë Pakistanin, në përpjekje për të zgjidhur konfliktin diplomatik që shkaktoi rasti i Rejmond Dejvisit. Këtë të fundit, Islamabadi e akuzon për vrasjen e dy pakistanezëve, akuzë e cila hidhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.767Z

Pakistani dhe kushtet për ndihmat amerikane

Pakistani i tha senatorit amerikan Xhon Keri, që po viziton këtë vend, se Uashingtoni nuk duhet të vendosë kushte për paketën masive të ndihmave për Pakistanin. Kryeministri i vendit i bëri deklaratat ndërkohë që senatori Keri po bën thirrje për të trefishuar ndihmën joushtarake pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.681Z

SHBA i kërkojnë Pakistanit të bashkëpunojë në hetimet rreth Bombeit

Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs i kërkoi Pakistanit që të bashkëpunojë plotësisht në hetimin e sulmeve terroriste në kryeqytetin financial të Indisë, Bombei.Duke folur sot me gazetarët rrugës për në Londër, dy ditë para se të shkojë në Indi, zonja Rajs tha se nuk do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.535Z

Avionët pa pilotë, Gilani mohon ekzistencën e marrëveshjes me SHBA

Mediat amerikane thonë se kanë zbuluar dokumente sekrete të Qeverisë së Pakistanit dhe të Shteteve të Bashkuara, të cilat tregojnë se Islamabadi ka miratuar me vite sulmet e telekomanduara të CIA-s në zonat fisnore të vendit. Gazeta Washington Post raporton se dokumentet që ka siguruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.934Z

Shefi i OKB-së viziton Pakistanin

Islamabad, 13 gusht - Ministria e jashtme e Pakistanit, njoftoi se sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, nesër planifikon të arrijë në Pakistan. Kjo vizitë do të fokusohet në vërshimet më të mëdha që e goditën Pakistanit në gjithë historinë e tij. Zëdhënësi i Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.540Z

Zardari: Të shmanget mosbesimi në raportet SHBA-Pakistan

Islamabadi dhe Uashingtoni nuk duhet të mbeten të ngërthyer në keqinterpretime dhe në disa incidente të izoluara të kohëve të fundit, te cilat shkaktojnë rritjen e tensioneve dhe mosbesimit.Keshtu deklaroi presidenti pakistanez, Asif Ali Zardari. Za

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama