Rezultate te kerkimit per termin: +Islamabadi

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.638Z

Pakistani vendos 5 milionë dollarë për kokën e liderit të talebanëve

Pakistan, 2 nëntor NOA Të vdekur apo të gjallë, pak rëndësi ka sesi dorëzohet lideri i talebanëve Tahreek-e-Taliban dhe 18 terroristë të tjerë, rëndësi ka që dorëzuesi i tyre do të shpërblehet me një shumë prej 5 milionë dollarësh. Islamabadi ka vendosur të shpërblejë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.956Z

Dy fluturime pakistaneze, pre e kërcënimeve me bombë

Dy aeroplanë të Pakistanit kanë marrë kërcënime me bombë, por kanë arritur të aterojnë në "gjendje të mirë". Aeroplani që udhëtonte nga Islamabadi për në Mançester të Anglisë ka bër&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.962Z

Pakistan, urdhër arresti përkryeministrin, akuza korrupsion

PAKISTAN - Gjykata e Lartë e Pakistanit ka lëshuar urdhër arresti për kryeministrin dhe për 15 zyrtarë të tjerë të lartë të cilët dyshohen për korrupsion. Vendimi erdhi kur Islamabadi u përfshirë nga një sërë protestash të dhunshme kundër korrupsionit të organizuar nga kleriku T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.250Z

Klinton: Bin Laden fshihet në Pakistan

Këtë deklaratë Klinton e bëri gjatë një interviste për një televizion pakistanez. "Mendoj se Osama bin Laden është këtu në Pakistan dhe do të përbënte një sukses të madh nëse liderët e al Kaedës arrestoheshin", deklaroi Klinton nga Islamabadi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.823Z

Pakistan samit per anti-terrorizmin

Kur marrëdhëniet diplomatike me Shtetet e Bashkuara janë në pikën më të ulët të viteve të fundit, Pakistani po përpiqet të marrë rolin e udhëheqësit në luftën kundër terrorizmit, të paktën në raj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.662Z

Karzai: Pakistani bën lojë të dyfishtë

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, adresoi ditën e sotme një sulm të ashpër ndaj fqinjëve të Pakistanit, për atë që ai e konsideroi si “lojë të dyfishtë” në luftën kundër terrorizmit dhe militantizmit. N&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.928Z

Grosman Islamabadi te mbeshtese perpjekjet per paqe

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Afganistanin dhe Pakistanin, Mark Grosman, i ka bërë thirrje Islamabadit të mbështesë përpjekjet për paqe dhe pajtim ndërmjet militantëve talibanë dhe qeverisë afgane. Grosman

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama