Rezultate te kerkimit per termin: +Islamabadi

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.250Z

Klinton: Bin Laden fshihet në Pakistan

Këtë deklaratë Klinton e bëri gjatë një interviste për një televizion pakistanez. "Mendoj se Osama bin Laden është këtu në Pakistan dhe do të përbënte një sukses të madh nëse liderët e al Kaedës arrestoheshin", deklaroi Klinton nga Islamabadi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.823Z

Pakistan samit per anti-terrorizmin

Kur marrëdhëniet diplomatike me Shtetet e Bashkuara janë në pikën më të ulët të viteve të fundit, Pakistani po përpiqet të marrë rolin e udhëheqësit në luftën kundër terrorizmit, të paktën në raj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.662Z

Karzai: Pakistani bën lojë të dyfishtë

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, adresoi ditën e sotme një sulm të ashpër ndaj fqinjëve të Pakistanit, për atë që ai e konsideroi si “lojë të dyfishtë” në luftën kundër terrorizmit dhe militantizmit. N&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.928Z

Grosman Islamabadi te mbeshtese perpjekjet per paqe

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Afganistanin dhe Pakistanin, Mark Grosman, i ka bërë thirrje Islamabadit të mbështesë përpjekjet për paqe dhe pajtim ndërmjet militantëve talibanë dhe qeverisë afgane. Grosman

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.617Z

Obama: Karzai e Zardari, te vendosur kunder Al Kaedes

Afganistani dhe Pakistani kane theksuar impenjimin e tyre per te luftuar terrorizmin. Keshtu eshte shprehur presidenti amerikan, Barack Obama ne perfundim te takimit ne Shtepine e Bardhe me homologet Hamid Karzai e Asif Ali Zardari. “Uashingtoni, Kabuli dhe Islamabadi ndajne nje ob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.189Z

"Pakistani të marrë më shumë masa kundër terrorizmit"

Gjatë një interviste menjëherë pas mbërritjes së saj në Islamabad, Klinton theksoi se "Ne ende kërkojmë masa shtesë dhe presim që pakistanezët t'i marrin ato".Klinton vuri në dukje se Uashingtoni dhe Islamabadi ka rritur bashkëpunimin në luftën kundër terrorizmit, por paralajmëroi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.089Z

Acar mes SHBA dhe Pakistanit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Pakistani nuk po arrijnë të rigjejnë gjuhën e përbashkët për të normalizuar marrëdhëniet e tyre diplomatike, të goditura fort pas operacionit të forcave speciale amerikane në Abotabad ku mb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama