Rezultate te kerkimit per termin: +Islamabadi

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.662Z

Karzai: Pakistani bën lojë të dyfishtë

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, adresoi ditën e sotme një sulm të ashpër ndaj fqinjëve të Pakistanit, për atë që ai e konsideroi si “lojë të dyfishtë” në luftën kundër terrorizmit dhe militantizmit. N&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.928Z

Grosman Islamabadi te mbeshtese perpjekjet per paqe

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Afganistanin dhe Pakistanin, Mark Grosman, i ka bërë thirrje Islamabadit të mbështesë përpjekjet për paqe dhe pajtim ndërmjet militantëve talibanë dhe qeverisë afgane. Grosman

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.617Z

Obama: Karzai e Zardari, te vendosur kunder Al Kaedes

Afganistani dhe Pakistani kane theksuar impenjimin e tyre per te luftuar terrorizmin. Keshtu eshte shprehur presidenti amerikan, Barack Obama ne perfundim te takimit ne Shtepine e Bardhe me homologet Hamid Karzai e Asif Ali Zardari. “Uashingtoni, Kabuli dhe Islamabadi ndajne nje ob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.189Z

"Pakistani të marrë më shumë masa kundër terrorizmit"

Gjatë një interviste menjëherë pas mbërritjes së saj në Islamabad, Klinton theksoi se "Ne ende kërkojmë masa shtesë dhe presim që pakistanezët t'i marrin ato".Klinton vuri në dukje se Uashingtoni dhe Islamabadi ka rritur bashkëpunimin në luftën kundër terrorizmit, por paralajmëroi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.089Z

Acar mes SHBA dhe Pakistanit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Pakistani nuk po arrijnë të rigjejnë gjuhën e përbashkët për të normalizuar marrëdhëniet e tyre diplomatike, të goditura fort pas operacionit të forcave speciale amerikane në Abotabad ku mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.790Z

Pakistan, guerrilasit marrin peng 400 persona

Policia pakistaneze po negocion me guerrilasit talebane per lirimin e 400 pengjeve te rrembyer ne Vaziristanin verior. Sic raportojne autoritetet lokale, pengjet jane kadete te nje kolegji ushtarak, qe po udhetonin ne bordin e kater autobuzeve. Burimet shtojne se Islamabadi zyrtar eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.970Z

Indi: Pakistani të dorëzojë militantët

New Delhi - India ka kërkuar nga Pakistani të dorëzojë dhjetëra të dyshuar terrorist të cilët dyshohet se jetojnë në Pakistan. Kërkesa bëhet pas sulmeve terroriste në Bumbei ku gjetën vdekjen më shumë se 180 persona. Ministri i Jashtëm i Indisë tha se emrat e të dyshuarve u janë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama