Rezultate te kerkimit per termin: +Itali

Meta: total 1000 / total_found 50254 / time 0.021 / keyword[0] itali / docs[0] 50254 / hits[0] 80700 /
No Pic available
  • 2019-03-12

Sjam Duçja, Rama për Libero: Qeveria sështë në rrezik, opozita pa popullin

Kur u mendua se intervistat e kryeministrit Edi Rama për mediat italiane u mbyllën pas vizitës 24-orëshe që ai kreu përtej Adriatikut, gazeta Libero ka befasuar duke publikuar një tjetër shkrim për krizën politike në Shqipëri. Në artikullin e kësaj media, citohet edhe kryeministri Ra

No Pic available
  • 2019-03-12

Qëndistarja e ardhur nga Shqipëria, artikulli i botuar në Itali për Fatmirën

Një qëndistare shqiptare, me origjinë nga Durrësi ka tërhequr vëmendjen e mediave italiane.  Gruaja prej vitesh jeton në Rovigo të Italisë dhe konkretisht gazeta Il Resto del Carlino , i ka kushtuar një artikull. Fatmira Bardheti e ka nisur karrierën si dizenjuese në një dyqan mode dhe

Arrestohet në Zvicër shqiptari i kërkuar nga drejtësia italiane
  • 2019-03-11

Arrestohet në Zvicër shqiptari i kërkuar nga drejtësia italiane

Një i arratisur 26-vjeçar u arrestua në Zvicër në sajë të një urdhër arresti evropian të lëshuar nga Prokurori Publik i Piacenzës. Shqiptari, i njohur tashmë nga drejtësia, u arratis tetorin e kaluar gjatë një aksioni policor të njësisë hetimore të Piacenzës në fund të një he

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Video)
  • 2019-03-11

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Video)

Ngjyra fantastike, hapësira magjepsëse, katedrale shkëmbore të ngjyrave më të pazakonta: në mbarë botën midis shumë bukurive të fshehta. Disa janë të ndezura nga ngjyra të gjalla dhe piktoreske, të tjerët janë të zhytura në gjysmë-errësira që i bën ata edhe më të mistershme

Itali/ Prindërit e shqiptarit që i prenë këmbën pas aksidentit: Nuk e falim kurrë
  • 2019-03-10

Itali/ Prindërit e shqiptarit që i prenë këmbën pas aksidentit: Nuk e falim kurrë

Një aksident i rëndë automobilistik ndodhi dy ditë më parë në Marostica të Italisë, ku një shofer i dehur kamioni përplasi një familje shqiptare. Djali 14 muajsh i çiftit shqiptar u desh të dërgohej me urgjencë në spitalin e Padovas, ku ende po lufton për jetën për shkak të një

Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)
  • 2019-03-10

Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)

Një rrjet i sofistikuar i trafikut ndërkombëtar të drogës ishte ndërtuar në Leçe nga 16 shqiptarë, kryesisht vlonjatë që bashkëpunonin me turq dhe italianë për të sjellë ngarkesat e kanabisit dhe heroinës në Itali. Policia ka goditur bandën me shtrirje në Shqipëri, Itali dhe Tur

No Pic available
  • 2019-03-08

Kujtime të studentit për profesor Eqrem Çabej

Në vitet 1962-1966 isha student në Fakultetin Histori dhe Filologji të UT, Fakulteti përdorte dy katet e para të asaj godine, kurse në katin e tretë kishin zyrat e tyre Instituti i Historisë dhe i Gjuhësisë dhe Instituti i Folklorit. Gjatë pushimeve midis orëve mësimore në oborrin e fa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama