Rezultate te kerkimit per termin: +Itali

Meta: total 1000 / total_found 50254 / time 0.021 / keyword[0] itali / docs[0] 50254 / hits[0] 80700 /
Krim pasioni, ish-e dashura porositi vrasjen e shqiptarit të murosur
  • 2019-03-08

Krim pasioni, ish-e dashura porositi vrasjen e shqiptarit të murosur

Pagoi me jetë një vjedhje dhe një histori dashurie të përfunduar keq. Është vrarë për hakmarrje shqiptari Astrit Lamaj, 47 vjeç, kufoma e të cilit u zbulua 15 janarin e shkuar e murosur në brendësi të në vile në restaurim në Senago të Italisë. Fillimisht vrasja është kryer nga k

Intervistat në Itali, Rama: Pastrova baltën e ziftin që hodhi Basha!
  • 2019-03-07

Intervistat në Itali, Rama: Pastrova baltën e ziftin që hodhi Basha!

Në vetëm 24 orë, kryeministri Edi Rama ka dhënë 4 intervista në televizione dhe gazeta prestigjioze italiane, ku ka folur për krizën politike në Shqipëri dhe se çdo të ndodhë pas djegies së mandateve nga opozita. Kryeministri i ka qëndruar stoik tezës së tij se para Parlamentit dhe

Shqipëria hyn në BE, 390 mijë persona kanë marrë nënshtetësi europiane
  • 2019-03-07

Shqipëria hyn në BE, 390 mijë persona kanë marrë nënshtetësi europiane

Ndërsa Shqipëria është një nga vendet më pro-europiane dhe po përpiqet me të gjitha forcat që të anëtarësohet në Bashkimin Europian- gjë që duhet ende shumë e largët- qytetarët e saj janë një hap para. Sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat dhe të përpunuara nga Monito

Foli te intervista e Ramës, shpërthen Basha: Bruno Vespa më censuroi!
  • 2019-03-07

Foli te intervista e Ramës, shpërthen Basha: Bruno Vespa më censuroi!

Në një nga intervistat e kryeministrit Edi Rama në Itali, më konkretisht në emisionin Porta a Porta të Bruno Vespës foli edhe kryedemokrati Lulzim Basha në një lidhje me Skype. Basha tha vetëm diçka të shkurtër në emision, ndërsa sot në emisionin Të Paekspozuarit , në një lidhje t

Rrëfehet Rama: I fala çdo gjë, por ja çfarë i kërkova Bashës në 17 maj
  • 2019-03-07

Rrëfehet Rama: I fala çdo gjë, por ja çfarë i kërkova Bashës në 17 maj

Turi një ditor në Itali duket se nuk i ka mjaftuar kryeministrit Edi Rama për të shprehur të gjitha mendimet e tij për aksionin opozitar dhe të këqijat që i sjell Shqipërisë, djegia e mandateve nga PD dhe LSI. Këtë pasdite ai nëpërmjet rubrikës Përgjigja ime në Faceboook ka kritiku

E shkuara e errët e vëllezërve me pasuri nga aktiviteti kriminal
  • 2019-03-07

E shkuara e errët e vëllezërve me pasuri nga aktiviteti kriminal

Armando Gorezi Dy vëllezërit, Armando dhe Alket Gorezi, 44 dhe 47 vjeç nga Tirana, të cilëve iu sekuestruan sot 9 apartamente , 2 dyqane dhe një garazh, në vlerën e 2.2 milion eurove, nuk janë të panjohur për policinë shqiptare dhe atë italiane Armand Gorezi është arrestuar më 2015 n

Gert Bogdani i prerë: Rudina Hajdari do përjashtohet, vendimi unanim
  • 2019-03-06

Gert Bogdani i prerë: Rudina Hajdari do përjashtohet, vendimi unanim

Rudina Hajdari do të përjashtohet nga Partia Demokratike. Kështu u shpreh Gerti Bogdani, sekretar për marrëdhëniet me jashtë në PD. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, Bogdani tha ky PD nuk do të veprojë me dy standarde. Intervista Gerti Bogdani: Ajo që ne po luftojmë janë sta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama