Rezultate te kerkimit per termin: +Itali

Meta: total 1000 / total_found 50254 / time 0.021 / keyword[0] itali / docs[0] 50254 / hits[0] 80700 /
Tmerr në Itali/ Shqiptari qëllon me thikë në qafë gruan në mes të rrugës
  • 2019-03-26

Tmerr në Itali/ Shqiptari qëllon me thikë në qafë gruan në mes të rrugës

Një ngjarje e tmerrshme ka tronditur banorët e provincës Mantova në Itali. Mediat e vendit fqinj shkruajnë se një shqiptar ka qëlluar me thikë bashkëshorten e tij, me të cilën ishte në proces divorci. Burri u arrestua menjëherë nga policia, ndërsa gruaja, 38 vjeç u transportua në g

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë
  • 2019-03-26

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë

“Air Albania” ka marrë certifikimet e nevojshme pranë Autoritetit të Aviacionit Civil sipas kërkesave të kuadrit ligjor vendas dhe direktivave të Bashkimit Europian. Gjatë një konference për shtyp Krislen Keri, Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil bëri me

No Pic available
  • 2019-03-26

Antonio Gramsci: Im atë është me origjinë shqiptare

Antonio Gramsci lindi në Ales, në Sardenjë, më 22 janar 1891, i katërti nga shtatë fëmijët që patën Francesco Gramsci dhe Giuseppina Marcias-i. Të parët e Antonios nga ana e babait ishin me origjinë nga qyteti i Gramshit në Shqipëri, dhe mund të kenë mbërritur në Itali që në sh

Itali/ Sherr mes shqiptarëve për një grua, kaçavidë kokës biznesmenit
  • 2019-03-25

Itali/ Sherr mes shqiptarëve për një grua, kaçavidë kokës biznesmenit

Një sherr midis dy shqiptarësh në Itali ka lënë të plagosur një biznesmen ndërtimi. Motivi i sherrit midis dy burrave ka qenë një femër. Konflikti mes tyre ka ndodhur pasditen e djeshme në komunën Pratola Peligna, ku 48-vjeçari goditi me kaçavidë biznesmenin 50-vjeçar. Emrat e dy pe

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku
  • 2019-03-25

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku

Riti i synetllëkut i kryer ilegalisht dhe i praktikuar nga familje emigrantësh me besim mysliman, po përhapet çdo ditë e më shumë në Itali e jo pak herë me rreziqe fatale. Motivet e kryerjes së këtij riti ilegalisht është se në Itali autorizohet vetëm për shkaqe shëndetësore e në

Itali/ 1600 fëmijë shqiptarë të braktisur nga prindërit për jetë më të mirë
  • 2019-03-24

Itali/ 1600 fëmijë shqiptarë të braktisur nga prindërit për jetë më të mirë

Emigracioni mbetet një nga fenomenet më shqetësues të shoqërisë shqiptare, por problemin më të madhe përbën fakti se vendi ynë po humbet trurin. Bëhet fjalë për mijëra të rinj të arsimuar dhe përgatitur profesionalisht në Shqipëri që zgjedhin të braktisin atdheun për një jet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama