Rezultate te kerkimit per termin: +Itali

Meta: total 1000 / total_found 50254 / time 0.021 / keyword[0] itali / docs[0] 50254 / hits[0] 80700 /
Vrasja/ Nardi i bujtinave i arrestuar në 2010 për prostitucion në Itali (FOTO)
  • 2019-03-21

Vrasja/ Nardi i bujtinave i arrestuar në 2010 për prostitucion në Itali (FOTO)

#td_uid_1_5c93ebc8a8f0e .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/nardi-1-80x60.png) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c

Gjermania do ekstradojë refugjatë në shtete të varfra të BE
  • 2019-03-21

Gjermania do ekstradojë refugjatë në shtete të varfra të BE

Gjykatësit e gjykatës në Luksemburg vendosën të martën që sistemet e dobëta të mbështetjes sociale dhe kushtet e jetesës në vende të caktuara nuk janë shkaqe për të bllokuar ekstradimet. Çfarë tha Gjykata Evropiane e Drejtësisë? Të metat në sistemin e ndihmës sociale të një

Inxhinieri shqiptar që ndërtoi hekurudhën e Semeringut
  • 2019-03-21

Inxhinieri shqiptar që ndërtoi hekurudhën e Semeringut

Më 14 mars të këtij viti u bënë 159 vjet nga vdekja e inxhinierit të famshëm me origjinë shqiptare. Karl Gega qe inxhinier, projektues rrugësh dhe hekurudhash. Njihet sidomos për ndërtimin e hekurudhës së Semeringut, që fillon në Glognic dhe arrin në Myrcushlag. Edhe pjesa më e vës

Shqipëria si minë me sahat, Panucci: Turqinë e mposhtim me 1 gol!
  • 2019-03-21

Shqipëria si minë me sahat, Panucci: Turqinë e mposhtim me 1 gol!

Përpara ndeshjes së nesërme me Turqinë në Loro Boriçi, trajneri i kombëtares Cristian Panuçi ka dalë në konferencë për shtyp, me besim të plotë se Shqipëria do tia dalë ti  startojë eliminatoret e me një fitore. Panuçi u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve edhe përsa i

No Pic available
  • 2019-03-20

E kërkonte Gjermania, arrestohet në Itali shqiptari

Një shqiptar është vënë në prangat e policisë italiane, për llogari të autoriteteve gjermane. Mediat fqinje raportojnë se një  22-vjeçar shqiptar u arrestua një ditë më parë në “Porta Garibaldo”, Milano. I riu ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, ku

Kush është Nardi i bujtinave, biznesmeni që u vra sot në Shkodër? (FOTO)
  • 2019-03-20

Kush është Nardi i bujtinave, biznesmeni që u vra sot në Shkodër? (FOTO)

Dora e krimit u rikthye për të goditur sërish sot në Shkodrën që zor se do të gjejë qetësi nga vrasjet, konflikti mes bandave dhe hakmarrja. Në orën 16:30 në fshatin Grudë të njësisë administrative Gruemirë, u vra teksa lëvizte me automjetin e tij biznesmeni Ferdinand Polia. Sot n

Vrasja e Jurgen Kurtit/ Dervis Arapi: Sndjeva dhembshuri, jam gati për policinë!
  • 2019-03-20

Vrasja e Jurgen Kurtit/ Dervis Arapi: Sndjeva dhembshuri, jam gati për policinë!

Dervis Arapi, djali i picierit të ndjerë Agim Arapi, që u nda nga jeta pasi u masakrua me grushte të forta nga Jurgen Kurti, vjehrri i tij dhe vëllai i këtij të fundit që në fund mori përsipër ngjarjen e rëndë të ndodhur në 2017-ën në Durrës, ka reaguar pasi policia e shpalli në k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama