Rezultate te kerkimit per termin: +Itali

Meta: total 1000 / total_found 50254 / time 0.021 / keyword[0] itali / docs[0] 50254 / hits[0] 80700 /
MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN
  • 2019-03-17

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

Shqiptari vdes në punë, hetuesit i bëjnë autopsinë (Emri+ detaje)
  • 2019-03-16

Shqiptari vdes në punë, hetuesit i bëjnë autopsinë (Emri+ detaje)

Një shqiptar ka gjetur vdekjen teksa ishte duke punuar. Bëhet fjalë për 45-vjeçarin Sokol Rahshta, i cili  më datë 12 mars ra nga një shkallë në Ponte Stella, Itali. Incidenti kishte ndodhur mëngjesin e 12 marsit dhe një ditë më pas ai u nda nga jeta. Shqiptari së bashku me punëtor

No Pic available
  • 2019-03-15

Kanceri i gjirit, bëni aktivitet fizik të mos rrezikoni vdekjen

Zakonet e këqija mund të rrisin rrezikun e rikthimit dhe të kufizojnë efikasitetin e terapive. Vetëm një pacient nga tre i thotë lamtumirë divanit dhe fillon të lëvizë Lëvizja dhe moslejimi i kostos shtesë konfirmohen si dy rregulla të arta në luftën kundër kancerit. Jo vetëm për

Instagram/ Cilët janë yjet më të pasur dhe me ndjekësit më të shumtë
  • 2019-03-15

Instagram/ Cilët janë yjet më të pasur dhe me ndjekësit më të shumtë

Futbollistët dhe yjet e uebit janë padronët. Italia gjithashtu ka bartësit e standardeve Me rrjetet sociale ju mund të fitoni shumë mirë. Shumë yje ndërkombëtarë që monitorojnë platformat e ndryshme çdo ditë janë plotësisht të vetëdijshëm për këtë, me qëllim që të rrisin nu

Ishte kthyer në tmerrin e italianëve, shqiptari dënohet me 15 vjet burg
  • 2019-03-15

Ishte kthyer në tmerrin e italianëve, shqiptari dënohet me 15 vjet burg

Një shqiptar është dënuar në Itali me rreth14 vjet burg, rezultat i vjedhjeve të shumta të shtëpive dhe marrjes së mallrave të vjedhura. Për këtë arsye, shqiptari 39-vjeçar Gentian Gjonaj ishte strehuar në Shqipëri, por pa sukses. Ai vidhte kryesisht  midis zonës Friulit dhe Veneto

Top Story, historia e Erison Durdajt, djalit 7-vjeçar që humbi jetën nga shpërthimi i Gërdecit
  • 2019-03-14

Top Story, historia e Erison Durdajt, djalit 7-vjeçar që humbi jetën nga shpërthimi i Gërdecit

Zamira është nëna që humbi djalin e saj, i quajtur Eri, gjatë shpërthimit të armëve në Gërdec. Për Top Story, ajo tregon sesi Eri doli për të luajtur me biçikletë me fëmijët e tjerë, e më pas humbi jetën nga plagët dhe djegiet e rënda, që mori nga shpërthimi i armëve në Gë

Top Story, rrëfimi i Kristianës. Humbi të ëmën në tragjedinë e Gërdecit dhe sot është e birësuar
  • 2019-03-14

Top Story, rrëfimi i Kristianës. Humbi të ëmën në tragjedinë e Gërdecit dhe sot është e birësuar

Kristiana nuk e njeh mamanë e saj, sepse e humbi kur ndodhi shpërthimi në Gërdec dhe u rrit nga Fatbardha Dani, e afërme e Kristianës. Kristiana, së bashku me Fatbardhën, ekskluzivisht për Top Story rrëfejnë peripecitë, pasojat që shpërthimi në Gërdec la në familjet e tyre, dhe sesi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama