Rezultate te kerkimit per termin: +Itali

Meta: total 1000 / total_found 50254 / time 0.021 / keyword[0] itali / docs[0] 50254 / hits[0] 80700 /
Çfarë është autizmi? Lidhja me vaksinat dhe terapitë
  • 2019-03-14

Çfarë është autizmi? Lidhja me vaksinat dhe terapitë

Ajo që ne dimë sot për autizmin, një çrregullim i njohur më shumë se gjashtëdhjetë vjet më parë dhe i vështirë për t’u diagnostikuar, sepse paraqitet me nuanca dhe seriozitet të ndryshëm, dhe në të cilën mbetet shumë për t’u zbuluar Çrregullimi i njohur si autizëm

No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

A do të kthehet CR7 tek Reali Madrid? Zidane ka në përgjigje
  • 2019-03-13

A do të kthehet CR7 tek Reali Madrid? Zidane ka në përgjigje

Zinedine Zidane ka refuzuar të përjashtojë krejtësisht mundësinë e rikthimit të Cristiano Ronaldos tek Reali Madrid. Gjigantët spanjollë riemëruan Zidane si trajner  të Reali i Madridit, klub të cilin e la verën e kaluar dhe do të jetë në krye të këtij ekipi deri në qershor të 2

Dhjetë qytete spektakolare nën ujë nga e gjithë bota (Foto)
  • 2019-03-13

Dhjetë qytete spektakolare nën ujë nga e gjithë bota (Foto)

Krahasimi me Venecian vjen spontanisht: edhe nëse ajo nuk njeh rivalë, këto qytete ofrojnë panorama magjepsëse Lumenjtë kanë qenë gjithmonë djepi i qytetërimit: në brigjet e tyre rriten qytete të këndshme, të cilat shpesh u detyrohen ujit të tyre për pamjet sugjestive. Janë zgjedhur

Gërdeci/ Do doja të njihja nënën! Rrëfehen fëmijët, ata që humbën gjithçka
  • 2019-03-13

Gërdeci/ Do doja të njihja nënën! Rrëfehen fëmijët, ata që humbën gjithçka

Tri rrëfime, tre fëmijë dhe ngjarja e Gërdecit do të trajtohen sot në një emision të rrallë të Top Story-t. Përmes personazheve dhe intervistave ekskluzive, për herë të parë do të pasqyrohen pasojat e mëdha që ka lënë shpërthimi i fabrikës së demontimit të armëve. Aty kam hu

Vetingu i zbuloi dënimin, kalon për gjykim dosja e ish-gjyqtarit
  • 2019-03-13

Vetingu i zbuloi dënimin, kalon për gjykim dosja e ish-gjyqtarit

Dosja në ngarkim të ish-gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Admir Thanza do të kalojë për gjykim. Vendimi u mor ditën e sotme nga gjyqtari i hetimeve paraprake Arben Micko, ku Thanza do të merret i pandehur për falsifikimin e formularit të dekriminalizimit. Kjo pasi Thanza i cili u shkarkua

Ndizet Madridi, pas Zidanes gati dhe rikthimi Ronaldos
  • 2019-03-12

Ndizet Madridi, pas Zidanes gati dhe rikthimi Ronaldos

Pas 3 triumfesh radhazi në Ligën e Kampionëve, Reali i Madridit u përball verën e kaluar me largimin e dy prej heronjve të triumfeve, trajnerit Zinedine Zidane dhe yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo. Megjithatë mjaftuan disa muaj që Florentino Perez të kuptonte se kishte humbur pjesën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama