Rezultate te kerkimit per termin: +Italian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.337Z

Dhurata po vjen, ekstradohet nga Bolivia vrasësi i njohur italian (Foto)

Një ish-militant komunist italian i kapur në Bolivi është tashmë duke u ekstraduar nga autoritetet italiane, pasi po udhëton me një avion që do të ulet në Romë pasditen e sotme. Cesare Battisti, 64 vjeç kërkohej për katër vrasje në Itali, të cilat i ka kryer gjatë viteve 70, por q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.046Z

Ambasadori italian, Gaiani: Zgjedhja e Presidentit të mos bllokojë procesin e integrimit

22-04-2012 / Gazeta 55 “Procesi i zgjedhjes së kreut të shtetit të mos shërbejë si mjet për zvarritjen e perspektivës së integrimit”. Kështu u shpreh sot ambasadori i Italisë në vendin tonë, Massimo Gaiani i cili ka koment

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.173Z

Renzi vë me shpatulla për muri Lettën, kryeministri italian: Nesër dorëzoj qeverinë

Ka zgjedhur ditën e Shën Valentinit për të dhënë dorëheqjen, jo se ky ishte vullneti i tij, por i partisë së tij. Kryeministri Italian, Enriko Letta, është vënë me shpatulla pas murit nga kreu i Partisë Demokratike të Italisë, Mateo Renzi. Për shkak të presionit brenda partisë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.026Z

Punonjëset padisin pronarin italian të rrobaqepësisë: Sna ka paguar prej 4 muajsh

Specialistët e Seksionit Kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës filluan procedimin penal në gjendje të lirë në ngarkim të shtetasit italian: A.B. 49 vjeç, banues në Itali, pronar i një firme rrobaqepësie në lagjen Nr. 14 Durrës. Procedimi ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.394Z

Ekstradohen në Itali 3 trafikantë ndërkombëtarë droge, mes tyre edhe një italian

Policia e Shtetit ka ekstraduar ditën e sotme për në Itali tre të kërkuar ndërkombëtarë, dy shqiptarë dhe një shtetas italian.Foto IlustrueseVincenzo Elfante, 50 vjeç nga Rexhio Emilia, u ekstradua në Itali, pasi u kap në vitin 2013 në Kapshticë me 37 kg kanabis sativa.Ai u dënua ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.340Z

Pippo Baudo, prezantuesi i njohur italian, i telefonon dhe i uron fitoren Kryeministrit Sali Berisha

“Fitorja juaj, e vlerësuar nga miqtë e Shqipërisë, kjo fitore nxitje për integrimin e Shqipërisë në BE” TIRANE - Pippo Baudo uron për fitoren e zgjedhje Kryeministrin shqiptar Sali Berisha. Pippo Baudo, prezantuesi i njohur italian, i telefonoi Kryeministrit Sali Berisha, mbrëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.965Z

INVESTIGIMI i shtypit italian/ Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri

Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri, është titulli i artikullit të gjatë investigues publikuar nga IRPI (Projekti Investigativ i Raportimit në Itali) në vitin 2012.  Në artikull thuhet se qindra tonë lëndësh miks të rrezikshme nafte dhe uji që mblidhen nga anijet, janë eksport

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama