Rezultate te kerkimit per termin: +Italian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.340Z

Pippo Baudo, prezantuesi i njohur italian, i telefonon dhe i uron fitoren Kryeministrit Sali Berisha

“Fitorja juaj, e vlerësuar nga miqtë e Shqipërisë, kjo fitore nxitje për integrimin e Shqipërisë në BE” TIRANE - Pippo Baudo uron për fitoren e zgjedhje Kryeministrin shqiptar Sali Berisha. Pippo Baudo, prezantuesi i njohur italian, i telefonoi Kryeministrit Sali Berisha, mbrëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.965Z

INVESTIGIMI i shtypit italian/ Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri

Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri, është titulli i artikullit të gjatë investigues publikuar nga IRPI (Projekti Investigativ i Raportimit në Itali) në vitin 2012.  Në artikull thuhet se qindra tonë lëndësh miks të rrezikshme nafte dhe uji që mblidhen nga anijet, janë eksport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.675Z

8 prill 1939 / Reagimet e shqiptarëve ndaj pushtuesit italian në shtypin francez

Nga Aurenc Bebja, Francë Mars 2017 Burimi: gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France Gazeta franceze « Le Populaire », në faqen e parë, të tretë dhe të katërt të saj, i ka kushtuar një vëmendje të veçantë pushtimit të Shqipërisë nga Italia. Më 7 prill 1939, forca të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.205Z

Berisha takohet me përfaqësues të politikës dhe bisnesit Italian

Kryeministri Berisha priti në një takim Senator Berninin, së bashku me disa përfaqësues të një kompanie italiane, të interesuar për projekte infrastrukture. Senatori italian e uroi z. Berisha për rizgjedhjen e tij si Kryeministër i Shqipërisë dhe i shprehu simpatinë e tij për arritj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.143Z

Vlorë, arrestohet i shumëkërkuari për llogari të shtetit italian

Efektivat e Drejtorisë së Policisë së Vlorë bënë të mundur ekzekutimin e Urdhër-Arrestit ndërkombëtar në ngarkim të shtetasit të shpallur në kërkim nga Interpol Roma. I ndaluari është shtetasi shqiptar, Ilir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.014Z

Dokumentari Anija i regjisorit Roland Sejko ne shtypin italian

Dokumentari "Anija" i regjisorit Roland Sejko ka tërhequr vëmendjen e shtypit italian. Gazeta prestigjoze “Corriere della sera” i ka dedikuar një faqe me kryeartikull "Ëndrra, frikë, ngjitje. Kështu ja kemi mbathur nga Shqipëria" N&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama