Rezultate te kerkimit per termin: +Italian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.205Z

Berisha takohet me përfaqësues të politikës dhe bisnesit Italian

Kryeministri Berisha priti në një takim Senator Berninin, së bashku me disa përfaqësues të një kompanie italiane, të interesuar për projekte infrastrukture. Senatori italian e uroi z. Berisha për rizgjedhjen e tij si Kryeministër i Shqipërisë dhe i shprehu simpatinë e tij për arritj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.143Z

Vlorë, arrestohet i shumëkërkuari për llogari të shtetit italian

Efektivat e Drejtorisë së Policisë së Vlorë bënë të mundur ekzekutimin e Urdhër-Arrestit ndërkombëtar në ngarkim të shtetasit të shpallur në kërkim nga Interpol Roma. I ndaluari është shtetasi shqiptar, Ilir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.014Z

Dokumentari Anija i regjisorit Roland Sejko ne shtypin italian

Dokumentari "Anija" i regjisorit Roland Sejko ka tërhequr vëmendjen e shtypit italian. Gazeta prestigjoze “Corriere della sera” i ka dedikuar një faqe me kryeartikull "Ëndrra, frikë, ngjitje. Kështu ja kemi mbathur nga Shqipëria" N&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.161Z

De Biazi prek futbollin shqiptar, kombëtarja pret stilin italian

Dje në Niko Dovana nën drejtimin e italianit është zhvilluar seanca e radhës stërvitore me kandidatët e superiores Është herët për të folur që Xhani De Biazi ka krijuar ka krijuar një ide të qartë për kombëtaren shqiptare, por gjithsesi ai ka nisur ta prekë dhe ta ndiejë nivelin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.338Z

Meta takon ministrin e Jashtëm italian: Mirënjohje për mbështetjen!

Presidenti Ilir Meta, priti sot ministrin italian të Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar, zotin Enzo Moavero Milanesi. Presidenti Meta vlerësoi vizitën e ministrit Milanesi në Shqipëri, si një shenjë e vëmendjes së madhe që Italia i kushton marrëdhënieve me Shqipërinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.289Z

Zhduken në det një shqiptar dhe 1 italian, prej 5 ditësh asnjë gjurmë

ITALI - Një shtetas shqiptar në shoqërinë dhe të një shtetasi italian janë nisur nga shteti fqinj drejt Shqipërisë 5 ditë më parë, por sot konsiderohen të zhdukur. Mediat italiane shkruajnë se 42-vjeçari Vittorio Danese dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama