Rezultate te kerkimit per termin: +Italian

Meta: total 1000 / total_found 46540 / time 0.019 / keyword[0] italian / docs[0] 46540 / hits[0] 77201 /
No Pic available
  • 2019-03-26

Antonio Gramsci: Im atë është me origjinë shqiptare

Antonio Gramsci lindi në Ales, në Sardenjë, më 22 janar 1891, i katërti nga shtatë fëmijët që patën Francesco Gramsci dhe Giuseppina Marcias-i. Të parët e Antonios nga ana e babait ishin me origjinë nga qyteti i Gramshit në Shqipëri, dhe mund të kenë mbërritur në Itali që në sh

Zotërinjtë e drogës, analisti i njohur tregon Shqipërinë në Tv italian
  • 2019-03-25

Zotërinjtë e drogës, analisti i njohur tregon Shqipërinë në Tv italian

Gazetari, autori dhe moderatori i emisionit 360 Gradë, Artur Zheji në një intervistë për Tg2, teksa ka komentuar krizën politike në vend dhe përballjen e opozitës me maxhorancën, ka theksuar se në zgjedhjet e vitit 2017 u deformua më shumë se 20% e votës së shqiptarëve Zheji e ka qua

Reja zbulon negociatat me Shqipërinë: Prisni edhe pak!
  • 2019-03-25

Reja zbulon negociatat me Shqipërinë: Prisni edhe pak!

Ishte në shkallët e stadiumit Loro Boriçi mbrëmjen e të premtes dhe Edi Reja u përfol si njeriu më i mundshëm për të marrë vendin e Christian Panuccit, i cili u shkarkuar menjëherë pas takimit me Turqinë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2. Tekniku italian 73-vjeçar ka dhën

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku
  • 2019-03-25

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku

Riti i synetllëkut i kryer ilegalisht dhe i praktikuar nga familje emigrantësh me besim mysliman, po përhapet çdo ditë e më shumë në Itali e jo pak herë me rreziqe fatale. Motivet e kryerjes së këtij riti ilegalisht është se në Itali autorizohet vetëm për shkaqe shëndetësore e në

No Pic available
  • 2019-03-24

Epoka post-Panucci/ FSHF vazhdon me dashurinë për italianët, ja pretendenti

Prezenca e tij në stadiumin Loro Boriçi gjatë sfidës Shqipëri-Turqi e bëri ish-teknikun lacial Edi Reja, pretendentin kryesor për stolin kuqezi pas shkarkimit të Kristian Panuçit. Por duket, se Reja nuk e ka pranuar ftesën e Armand Dukës për tu katapultuar në krye të pankinës së Shqi

Itali/ 1600 fëmijë shqiptarë të braktisur nga prindërit për jetë më të mirë
  • 2019-03-24

Itali/ 1600 fëmijë shqiptarë të braktisur nga prindërit për jetë më të mirë

Emigracioni mbetet një nga fenomenet më shqetësues të shoqërisë shqiptare, por problemin më të madhe përbën fakti se vendi ynë po humbet trurin. Bëhet fjalë për mijëra të rinj të arsimuar dhe përgatitur profesionalisht në Shqipëri që zgjedhin të braktisin atdheun për një jet

Historia e Olghes, shqiptari që mposhti Mesin dhe u prenotua nga Reali
  • 2019-03-24

Historia e Olghes, shqiptari që mposhti Mesin dhe u prenotua nga Reali

Dyqind prekje me topin e tenisit pa rënë në tokë dhe një test paraprak me Los Blancos. Flet Babai, Lulzim Balliu: Është akoma shpejt Me topin e tenisit ndër këmbë, ai bëri njëqind e nëntëdhjetë e tetë palexho, njëqind e nëntëdhjetë e dy të filmuara nga unë. Messi bëri njëqind

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama