Rezultate te kerkimit per termin: +Italian

Meta: total 1000 / total_found 46540 / time 0.019 / keyword[0] italian / docs[0] 46540 / hits[0] 77201 /
Panuçi nuk toleron asnjë, pezullon Strakoshën nga kombëtarja
  • 2019-03-18

Panuçi nuk toleron asnjë, pezullon Strakoshën nga kombëtarja

Në prag të dy ndeshjeve eliminatore për Euro 2020 të kombëtares, trajneri Kristian Panuçi përdor linjën e ashpër ndaj futbollistëve që thyejnë rregullat në ekip. Burime mediatike raportojnë se Thomas Strakosha është pezulluar dhe nuk do të jetë pjesë e kombëtares për ndeshjet e

Gjenerali italian: Mafia pulieze rrezikon të investojë në Shqipëri
  • 2019-03-18

Gjenerali italian: Mafia pulieze rrezikon të investojë në Shqipëri

Kreu i Repartit të Parë në Drejtorinë e Përgjithshme të Antimafias Italiane, Gjenerali Antonio Basilicata ka paralajmëruar Shqipërinë se mund të preket nga mafia pulieze. Në një intervistë eksluzive për televizionin Ora, dhënë gazetares Alba Kepi, Basilicata tha se bashkëpunimi i gr

Plas te Kombëtarja, Lenjani  Panuçit: Me lot në sy, svij më sa të jesh ti!
  • 2019-03-18

Plas te Kombëtarja, Lenjani Panuçit: Me lot në sy, svij më sa të jesh ti!

Na ndajnë edhe 4 ditë nga çelja e eliminatoreve për Europianin 2020 dhe përpara ndeshjes hapëse me Turqinë në Loro Boriçi te Shqipëria duket se po mbizotëron një klimë aspak e qetë. Sikur të mos mjaftonin dëmtimet, trajneri italian Kristian Panuçi i ka hedhur benzinë zjarrit duke p

ISIS: Kemi vrarë një militant italian në Siri
  • 2019-03-18

ISIS: Kemi vrarë një militant italian në Siri

ISIS shpërndau një fotografi të trupit dhe dokumenteve të një shtetasi italian, i cili u vra gjatë rrethimit të Baghuz, bastion i fundit sirian i Shtetit Islamik. Sipas faqes, amerikane për monitorimin e xhihadizmit, dokumentet (kartë krediti dhe kartela shëndetësore) i takojnë Lorenzo O

Macron do ta shpëtojë Europën
  • 2019-03-17

Macron do ta shpëtojë Europën

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN
  • 2019-03-17

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

Mungon Ronaldo, Juventus pëson humbjen e parë në kampionat
  • 2019-03-17

Mungon Ronaldo, Juventus pëson humbjen e parë në kampionat

Pas plot 27 javësh dhe me Cristiano Ronaldon në shtëpi, vjen më në fund momenti që Juventusi të pësojë humbjen e parë kampionat. Bardhezinjtë u mposhtën me rezultatin 2-0 në Marassi përballë Genoas, në një sfidë mjaft interesante, fati i të cilës u vendos në pjesën e dytë. Ish

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama