Rezultate te kerkimit per termin: +Italian

Meta: total 1000 / total_found 46540 / time 0.019 / keyword[0] italian / docs[0] 46540 / hits[0] 77201 /
Ndizet Madridi, pas Zidanes gati dhe rikthimi Ronaldos
  • 2019-03-12

Ndizet Madridi, pas Zidanes gati dhe rikthimi Ronaldos

Pas 3 triumfesh radhazi në Ligën e Kampionëve, Reali i Madridit u përball verën e kaluar me largimin e dy prej heronjve të triumfeve, trajnerit Zinedine Zidane dhe yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo. Megjithatë mjaftuan disa muaj që Florentino Perez të kuptonte se kishte humbur pjesën

Ukraina e futi në listën e zezë, Al Bano: Nuk kam bërë asgjë!
  • 2019-03-12

Ukraina e futi në listën e zezë, Al Bano: Nuk kam bërë asgjë!

“Unë nuk jam i shqetësuar, por nuk e di se çfarë dreqin po i referohen. Uroj që të kisha një arsye, kurrë nuk kam bërë asgjë kundër asnjë kombi”. Është ky komenti i Al Banos, këngëtarit të njohur italian, i futur nga Ukraina në listën e individëve që konsiderohen nj

Aktori i Godfather zbulon: Ja kush e vrau Marilyn Monroe!
  • 2019-03-12

Aktori i Godfather zbulon: Ja kush e vrau Marilyn Monroe!

Në autobiografinë Hollywood Godfather Gianni Russo, interpretues i filmit fitues të Oskarit, shpjegon teorinë e tij për zhdukjen e yllit legjendar amerikan. Teoria Zhdukja e Marilyn Monroe, e gjetur pa jetë në shtëpinë e saj në Brentëood në Los Anxhelos më 5 gusht 1962, ka ushqyer teori

Korrierët shqiptarët kapen me kokainë. Ja se çfarë i thanë policisë
  • 2019-03-12

Korrierët shqiptarët kapen me kokainë. Ja se çfarë i thanë policisë

Dy korrierë shqiptarë të drogës u arrestuan në Raguza nga oficerët e skuadrës së policisë së shtetit italian. Të arrestuarit jetonin prej disa kohësh në Raguza. Njëri prej tyre është identifikuar me inicialet E.H., 28 dhe tjetri J.A., 20 vjeç. Shqiptarët udhëtonin në një makinë

No Pic available
  • 2019-03-12

Sjam Duçja, Rama për Libero: Qeveria sështë në rrezik, opozita pa popullin

Kur u mendua se intervistat e kryeministrit Edi Rama për mediat italiane u mbyllën pas vizitës 24-orëshe që ai kreu përtej Adriatikut, gazeta Libero ka befasuar duke publikuar një tjetër shkrim për krizën politike në Shqipëri. Në artikullin e kësaj media, citohet edhe kryeministri Ra

Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!
  • 2019-03-12

Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!

Këtë të shtunë në emisionin My Living në Vizion Plus, i ftuar për të rrëfyer mbi stilin e jetës ishte kapiteni legjendar i skuadrës Kombëtare të futbollit, Lorik Cana. Ai rrëfeu mbi jetën e tij pasi ka lënë sportin, për dietën strikte ushqimore, për pasionin e madh mbi makinat dh

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj
  • 2019-03-12

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj

Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rodolfo dhe Marcello qëndrojnë në shtëpi duke punuar dhe vjen njëri nga të rinjtë, muzikanti Schaunard, i cili ka fituar para dhe ata vendosin për të ngrënë në një restorant aty pranë. Poeti Rodolfo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama