Rezultate te kerkimit per termin: +Italis

Total: 6712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.442Z

Kupa e Italisë, Juventus-Lazio 1-1

Juventusi ka barazuar në ndeshjen e parë në Kupën e Italisë përballë ekipit të Lazios me rezultatin 1-1. Ndeshja gjysmëfinale e zhvilluar në "Juventus Stadium" ka dhuruar shumë emocione për të pranishmit, pavarësisht se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.260Z

Antonio Conte trajner i Italisë

Mediat italiane njoftojnë se ish trajneri i Juventusit, Antonio Conte, zyrtarisht është emëruar trajner i kombëtares së Italisë. 45 vjeçari italian, në këtë detyrë do të zëvendësojë të larguarin Cesare Prandelli,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.989Z

Hoxhaj merr mbështetjen e Italisë dhe Hungarisë

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj sot ka pranuar telefonata nga ministrja e Punëve të Jashtme të Republikës së Italisë, Emma Bonino dhe ministri i Punëve të Jashtme i Hungarisë, János Martonyi. Fillimisht ministrja e Italisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.207Z

Komandanti i forcave tokësore të Italisë viziton Kosovën

PRISHTINË- Ministri dhe komandanti i FSK-së, Agim Çeku priti sot, në Ministrinë e FSK-së, komandantin e Forcave Tokësore të Italisë, Gjeneral Lejtnant Roberto Bernadini. Gjatë takimit, ministri i FSK-së Agim Çeku falënderuar komand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.610Z

Fanelat e reja të Italisë

Përfaqësuesja e Italisë në futboll do të ketë fanela të reja. Azzurët do të paraqiten me fanela më dizajn të ri. Në prezantimin e fanelave të reja u paraqitën Pirlo e Buffon së bashku me trajnerin Prandelli. Fanelat e reja d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.034Z

Një dhe e pandashme – Refleksionembi 150 vitet e Italisë sonë

Me rastin e vizitës në Tiranë të Presidentit të Republikës së Italisë Giorgio Napolitano në dt. 5 mars 2014, e enjtja letrare e Institutit Italian të Kulturës në Tiranë, e programuar më 6 mars 2014 në orën 18, do t&rsquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.719Z

Mario Gomezi hesht Olimpikon, Roma eliminohet nga Kupa e Italisë (Video)

Fiorentina ka arritur të eliminojë Romën nga Kupa e Italisë, pasi që arriti ta mposht në stadiumin Olimpiko, me rezultat minimal 0:2. Ndeshjet në Kupën e Italisë në këtë fazë, janë me një ndeshje.AdPlatformZone = {id: "f9579

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama