Rezultate te kerkimit per termin: +Italis

Total: 6712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.207Z

Komandanti i forcave tokësore të Italisë viziton Kosovën

PRISHTINË- Ministri dhe komandanti i FSK-së, Agim Çeku priti sot, në Ministrinë e FSK-së, komandantin e Forcave Tokësore të Italisë, Gjeneral Lejtnant Roberto Bernadini. Gjatë takimit, ministri i FSK-së Agim Çeku falënderuar komand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.610Z

Fanelat e reja të Italisë

Përfaqësuesja e Italisë në futboll do të ketë fanela të reja. Azzurët do të paraqiten me fanela më dizajn të ri. Në prezantimin e fanelave të reja u paraqitën Pirlo e Buffon së bashku me trajnerin Prandelli. Fanelat e reja d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.034Z

Një dhe e pandashme – Refleksionembi 150 vitet e Italisë sonë

Me rastin e vizitës në Tiranë të Presidentit të Republikës së Italisë Giorgio Napolitano në dt. 5 mars 2014, e enjtja letrare e Institutit Italian të Kulturës në Tiranë, e programuar më 6 mars 2014 në orën 18, do t&rsquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.719Z

Mario Gomezi hesht Olimpikon, Roma eliminohet nga Kupa e Italisë (Video)

Fiorentina ka arritur të eliminojë Romën nga Kupa e Italisë, pasi që arriti ta mposht në stadiumin Olimpiko, me rezultat minimal 0:2. Ndeshjet në Kupën e Italisë në këtë fazë, janë me një ndeshje.AdPlatformZone = {id: "f9579

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.738Z

Giorgio Napolitano rizgjidhet president i Italisë

ROMË- Presidenti Giorgio Napolitano, 87 vjeç, u rizgjodh president i Italisë. Partitë kryesore italiane, që dështuan të zgjedhin pasardhësin e tij gjatë pesë tureve të zgjedhjeve presidenciale, i kërkuan në mëngjes Napolitanos,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.334Z

Zyrtare: Antonio Conte trajner i Italisë

Ish trajneri i Juventusit, Antonio Conte, edhe zyrtarisht është emëruar përzgjedhës i kombëtares së Italisë. 45 vjeçari italian, në këtë detyrë do ta zëvendësojë të larguarin Cesare Prandelli, i cili dha dorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.550Z

Napoli fiton Kupën e Italisë

Napoli është fitues i Kupës së Italisë për sezonin 2013/2014, pasi në finale ka mposhtur Fiorentinan me rezultat 3-1. Napolitanët shënuan golin e parë, pas një kundërsulmi. Marek Hamsik ishte arkitekti duke dërguar një pasim te Lo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama