Rezultate te kerkimit per termin: +Janarin

Total: 4403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.045Z

Strasburgu hap 21 Janarin, sekuestrim dosjes hetimore

Gjykata e Strasburgut hap dosjen e 21 Janarit. Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut u drejton katër pyetje autoriteteve shqiptare, ndërsa kërkon dokumentacionin për hetimet dhe gjykimin, në të gjitha shkallët e gjyqësorit shqiptar. Kështu, saga gjyqësore për përgjegjësit e vr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.046Z

Familjarët: Drejtësi për 21 Janarin

Drejtues të opozitës, familjarë dhe të miq të viktimave të 21 janarit kanë qenë dje të pranishëm në sallën Black box të Akademisë së Arteve për të lëshuar apelin e tyre mbi ndëshkimin e personave që qëlluan mbi trupat e demonstruesve. Nën sloganin Drejtësi për 21 Janarin, kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.878Z

Nuk e harrojme 21 janarin

brbrMinistri i Brendshem Sajmir Tahiri ka reaguar per 21 janarin Ne nje postim ne profilin e tij ne Facebook Tahiri tha se drejtesia ende nuk e ka thene fjalen e saj Sot eshte dita me e zeze per Drejtesine 4 vjet me pare u vrare 4 qytetare ndersa sot nuk ka ende te denuar Krim ata qe vrane Krim ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.252Z

Berisha nuk ia fal 21 janarin Ramës?!

Share Kryeministri Berisha ka refuzuar publikisht dje takimin me kreun e opozitës, Edi Rama, për të diskutuar mbi zgjedhjen e presidentit të ri. Tha se marrëveshjet më të mëdha me Ramën, nuk i ka arritur në takime direkte, por me të deleguar. Por, poshtë tavolinave thuhet se Berisha re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:38.856Z

OKB: Hetime precize për 21 janarin

Share Në konkluzionet e Komitetit të OKB-së mbi raportin e torturave në Shqipëri,  autoritetet shqiptare rekomandohen të zhvillojnë hetime precize dhe neutrale, si një çështje prioritare rreth të shtënave fatale mbi katër demonstruesit nga policia gjatë protestave antiqeveritare në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.881Z

Felaj: Një mekanizëm alternativ për 21 janarin

Tiranë - Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ermonela Felaj, tha se drejtësinë për 21 janarin e kërkon çdo shqiptar. Me anë të një deklarate, zonja Felaj u shpreh se do të lidhet pension i veçantë për katër familjet e 4 viktimave. "Katër vjet më pas, drejtësia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.962Z

Fyle: Presim drejtësi për 21 Janarin

Për Komisionin Europian, çështja e 21 Janarit ofron shansin për të forcuar besimin mbi sundimin e ligjit dhe funksionimin e duhur të institucioneve demokratike në Shqipëri. E pyetur nga TCH nëse vendimi i Gjykatës së Apelit përbënte një proces të besueshëm, siç kër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama