Rezultate te kerkimit per termin: +Janarin

Meta: total 1000 / total_found 4357 / time 0.002 / keyword[0] janarin / docs[0] 4357 / hits[0] 5711 /
Meta President, Ora News siguron emrat e 23 deputetëve firmëtarë
  • 2017-04-28

Meta President, Ora News siguron emrat e 23 deputetëve firmëtarë

Ilir Meta është kandidati i vetëm për president të ardhshëm. Ora News siugorn emrat e 23 deputeteve qe firmosen per Ilir Meten. Luan Rama Petrit Vasili Kejdi Mehmetaj Silva Caka Ylli Shehu Edlira Çekrezi Petrit Gjoni Përparim Spahiu Spartak Braho Bujar Kllogjeri Bujar Derveni Robert Pirokap

ILIR META PRESIDENT I RI I SHQIPËRISË
  • 2017-04-28

ILIR META PRESIDENT I RI I SHQIPËRISË

Ilir Meta është zyrtarisht President i ri i Shqipërisë. Zt.Meta ka marrë 87 vota por dhe vetëm dy kundër të deputetëve të pranishëm në sallën e Parlamentit të Shqipërisë. Opozita mungon në këtë seancë. Presidenti i ri do të marrë zyrtarisht detyrën më 24 korrik 2017. Kryetarj

No Pic available
  • 2017-04-28

Ilir Meta President, profili i politikanit dominues të dy dekadave demokraci

Historia politike e Ilir Metës fillon në ditët e para të tranzicionit shqiptar dhe vazhdon me kontributin e tij të madh në zhvillimin e demokracisë shqiptare. Protagonist i të gjitha ngjarjeve historike që u zhvilluan me ardhjen e pluralizmit në Shqipëri, periudhë gjatë së cilës Ilir

Strasburgu rihap 21 Janarin, dritë jeshile procesit të ri
  • 2017-04-20

Strasburgu rihap 21 Janarin, dritë jeshile procesit të ri

Katër familjarët e demonstruesve të vrarë më 21 janar fituan në Gjykatën e Strasburgut përmes marrëveshjes së pajtimit me qeverinë shqiptare, pas këmbënguljes së tyre se dosja e tragjedisë nuk ishte hetuar në praninë e tyre. Çka do të thotë se në referim të deklaratës së firm

No Pic available
  • 2017-04-13

Banorët e Sukthit në protestë para bashkisë: Duam kompensim për përmbytjet

Një përfaqësi e 31 familjeve nga Sukthi që kanë ngritur banesat në breg te lumit Erzen, kane protestuar para Bashkisë së qytetit te Durrësit. banorët kërkojnë dëmshpërblim për përmbytjet e ndodhura këtë  dimër. Ata thonë se megjithëse u është premtuar nuk kanë marrë kom

No Pic available
  • 2017-04-02

PS-LSI përmbysin ndërkombëtarët/ Drejtësia e re sdo rigjykojë pafajësitë e blera nga politikanët

Pa zhurmë dhe larg vëmendjes së mediave, Parlamenti Shqiptar i ka hapur rrugë një amnistie, nga e cila përfitojnë pikësëpari politikanët dhe njerëzit e drejtësisë, por edhe mijëra qytetarë të zakonshëm. Dosjet e pushtetarëve dhe të çdo qytetari të thjeshtë, të cilët kanë ble

Cikalleshi në formë, supergol te Akhisar
  • 2017-04-01

Cikalleshi në formë, supergol te Akhisar

Çfarë goli për Sokol Cikalleshin, një gol i rëndë për sulmuesin e Kombëtares që gjen rrjetën menjëherë pas impenjimit me kuqezinjtë në kampionatin turk. Një gol i rëndë sepse vendosi fitoresn e skuadrës së tij Akhisar , i rëndë pasi u shënua ndaj ish skuadrës së tij Instabul