Rezultate te kerkimit per termin: +Janarin

Meta: total 1000 / total_found 4357 / time 0.002 / keyword[0] janarin / docs[0] 4357 / hits[0] 5711 /
Selanik, burg përjetë shqiptarit që vrau bashkëshorten greke
  • 2017-03-17

Selanik, burg përjetë shqiptarit që vrau bashkëshorten greke

Pas një seance maratonë, gjykata greke në Selanik ka dënuar 35-vjeçarin shqiptar, James Klod Lesi, me burgim të përjetshëm për vrasjen me qëllim të bashkëshortes së tij greke një vit më parë, në fshatin Ormilia në Halkidiki. Atij i është dhënë edhe një dënim shtesë prej 5 vi

No Pic available
  • 2017-03-15

Moisiu: Si e zgjidha krizën politike të 2007-s me çaj dhe pica në Presidencë

Ish-Presidentit Alfred Moisiu sugjeron klasën politike që krizat ti zgjidhin vetë, dhe jo ti drejtohen ndërkombëtare.  Ish kreu i shtetit sjell në vëmendje vitin 2007, krizën parazgjedhore lokale kur ai ishte president për të dhënë një shembull se si mund të gjendet zgjidhja kur p

No Pic available
  • 2017-03-13

Botuesi i gazetës Dita, letër Ramës: Ose ndëshko Berishën për krimet që ka bërë, ose ik ti!

Botuesi i gazetës “Dita”, Alban Dabulla i ka dërguar sot një letër të hapur kryeministrit Edi Rama ku kërkon ndëshkimin e Berishës për ato çka ka bërë gjatë tetë viteve të qeverisjes së tij, mbi të gjitha për Gërdecin dhe 21 Janarin.  Në letrën e botuar në gazetën

Fatos Klosi: I shtrëngoj dorën Ramës për qëndrimin ndaj çadrës
  • 2017-03-08

Fatos Klosi: I shtrëngoj dorën Ramës për qëndrimin ndaj çadrës

Zoti  Klosi, a ndjeheni ndopak i trishtuar për një çadër që ka ngritur opozita pranë Kryeministrisë, në shenjë proteste për zgjedhje të lira dhe të ndershme më 18 qershorin e këtij viti? Unë i trishtuar, pse?  Nuk ndjehem aspak i trishtuar. Kjo çadër për mua është një zgji

Izet Haxhia: Peng që nuk e lashë Berishen të arratisej. Ta kisha hedhur në det, vendi shpëtonte. Gjeneralët e krimit, tani nën një çadër
  • 2017-03-03

Izet Haxhia: Peng që nuk e lashë Berishen të arratisej. Ta kisha hedhur në det, vendi shpëtonte. Gjeneralët e krimit, tani nën një çadër

Sapo i përmend vitin 1997, njeriu më i afërt me Presidentin e aso kohe shpërthen në akuza. Sipas Izet Haxhisë, ish­truproja i Sali Berishës, viti 1997 i njohur ndryshe si pragu i Luftës Civile ka vetëm një shkaktar. Ai quhet Sali Berisha dhe ndihem fajtor që nuk ia shmanga vendit tim

Basha sherr me Lorenc Vangjelin pse i permendi 21 janarin: Je i shitur i qeverisë
  • 2017-03-01

Basha sherr me Lorenc Vangjelin pse i permendi 21 janarin: Je i shitur i qeverisë

Kreu i PD-së Lulzim Basha, është përplasur sot pasdite me gazetarin Lorenc Vangjeli, teksa jepte prononcime në Studio e Hapur të Eni Vasilit.Ka qenë një pyetje e Vasilit çka ka ngrehur gjakrat në emision. Kjo e ka pyetur Bashën për 21 Janarin, dhe ai nuk është përgjigjur. Pas kës

Militantët e PD-së shpërthejnë ndaj Bashës, pas thirrjeve për luftë: O Lule, çpo gomat e Brishës, Topallit, Bodes
  • 2017-02-25

Militantët e PD-së shpërthejnë ndaj Bashës, pas thirrjeve për luftë: O Lule, çpo gomat e Brishës, Topallit, Bodes

Opinioni publik shpreh revoltë dhe kundërshtim ndaj thirrjeve të kreut të opozitës për luftë, për çarje gomash, thyerje xhamash e tërheqje zvarrë. Edhe militantët e PD-së në faqen e tij i bëjnë thirrje që të mbledhë mendjen liderit të tyre. Treguesi i parë i opinionit publik