Rezultate te kerkimit per termin: +Janarin

Meta: total 1000 / total_found 4357 / time 0.002 / keyword[0] janarin / docs[0] 4357 / hits[0] 5711 /
Barcelona rrezikon përjashtimin nga Kupa e Mbretit
  • 2019-01-18

Barcelona rrezikon përjashtimin nga Kupa e Mbretit

Barcelona mund të eliminohet në tavolinë nga Kupa e Mbretit për këtë edicion, edhe pse rezultatet në fushën e blertë e kanë kualifikuar në çerekfinale, kundërshtarja e blaugranave në fazën e 1/8-ave, Levante, i ka paraqitur gjyqtarit të vetëm të Komitetit të Konkurrencës ankesën

OSHEE blen 30 milionë euro energji për janarin
  • 2019-01-11

OSHEE blen 30 milionë euro energji për janarin

Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) iu desh të shtrinte negociatat e fundit për sigurimin e një sasie energjie në të paktën gjashtë faza. Situata e dobët e prodhimit vendas qoftë nga ana e Korporatës Elektronenergjetike Shqiptare (KESH) qoftë nga prodhuesit me p

Serbo-malazezët në Shkodër kërkojnë 7 janarin festë zyrtare
  • 2019-01-07

Serbo-malazezët në Shkodër kërkojnë 7 janarin festë zyrtare

Krishtlindja ortodokse e ritit sllav është festuar edhe në kishën e fshatit Vrakë, në Shkodër. Fshati banohet nga minoriteti serbo-malazez dhe meshën për banorët e zonës e ka drejtuar një klerik i dërguar nga kisha serbe në Malin e Zi. Predrag Sçepanoviç dha mesazhe paqeje dhe beki

No Pic available
  • 2019-01-03

QEVERIA, E NJËJTA MOLLË E KALBUR

Jorida Tabaku Sado që kryeministri përpiqet të ndryshojë fasadën e qeverisjes ajo është e kalbur së brendshmi. Zëvendësimi i ministrave nuk zgjidh asgjë pasi filozofia drejtuese e qeverisë dhe kryeministrit nuk ka ndryshuar. Përkundrazi, rrethi është bërë edhe më shumë personal

No Pic available
  • 2018-12-30

Drekë për njerëzit në nevojë, Veliaj: Solidariteti do vijojë edhe pas festave

Tre prej shefave më të njohur të kuzhinës në Shqipëri, për të cilët kanë shkruar edhe mediat e njohura botërore, iu bashkuan thirrjes së Bashkisë së Tiranës për të shërbyer drekën e fundvitit për njerëzit në nevojë që frekuentojnë mensat sociale. Kryebashkiaku Erion Veliaj d

Vrasja në lokalin me muzikë, dënohet autori i krimit
  • 2018-12-27

Vrasja në lokalin me muzikë, dënohet autori i krimit

Dënohet më 18 vjet heqje lirie autori i vrasjes së ndodhur rreth 6 vjet më parë në një lokal nate në Lezhë.  Maringlen Përgjini është shpallur fajtor për vrasjen e Maldin Shtjefnit, ngjarje e ndodhur në janarin e 2013-ës në Lezhë. Gjykata e Apelit në Shkodër dha vendimin e formë

Tmerr në Pakistan, përdhunohet dhe vritet 3-vjeçarja
  • 2018-12-27

Tmerr në Pakistan, përdhunohet dhe vritet 3-vjeçarja

Tmerr në Abbottabad, në Pakistan, ku një fëmijë 3 vjeç është përdhunuar dhe vrarë. Sipas policisë, e vofla ishte zhdukur të martën pasdite nga shtëpia e saj dhe prindërit kishin bërë një denoncim. Trupi i fëmijës është gjetur një ditë më pas, i hedhur në një kanal pranë q