Rezultate te kerkimit per termin: +Janarin

Meta: total 1000 / total_found 4357 / time 0.013 / keyword[0] janarin / docs[0] 4357 / hits[0] 5711 /
Goli i Rashicës në të 96 i fal 250 mijë  një tifozi (Video)
  • 2018-09-05

Goli i Rashicës në të 96 i fal 250 mijë një tifozi (Video)

Transferimi i tij nga Vittese te Werder Bremen ishte një nga më të bujshmit në janarin e kaluar dhe në startin e sezonit të ri Milot Rashica ka treguar se ëhstë lojtar kyç për skuadrën gjermane. Ai ishte protagonist në ndeshjen e fundjavës që lamë pas ku Werder mposhti Frankfurtin me

Galeria në rikonstruksion, ruhen 4 mijë vepra arti
  • 2018-08-14

Galeria në rikonstruksion, ruhen 4 mijë vepra arti

Pas një nevojë emergjente për ndërhyrje, më në fund Galeria Kombëtare e Arteve do ti nënshtrohet rikonstruksionit. Ministria e Kulturës ka çelur tenderin ku fton të aplikojnë firma konsulente, të cilët duhet të dorëzojnë projektin e tyre deri më 20 gusht, ku shuma e vënë në dis

Gjyqtari i Gërdecit, Shkëlzen Selimi në sitën e Vettingut
  • 2018-07-27

Gjyqtari i Gërdecit, Shkëlzen Selimi në sitën e Vettingut

Shkëlzen Selimi, gjyqtari i Gjykatës së Lartë, ka dalë para Vettingut. Me emrin e tij janë lidhur dosje të mëdha, të cilat si një shërbim për politikën janë mbyllur, përmendim këtu Gërdecin. Gjyqtari Selimi është futur në seancën dëgjimore pa avokat pasi do të mbrohet vetë.

Prokurori i 21 janarit i korruptuar, DSIK: Cama mori para për një çështje
  • 2018-07-11

Prokurori i 21 janarit i korruptuar, DSIK: Cama mori para për një çështje

Nuk i ka shpëtuar dot emocioneve të forta Adriatik Cama, njëri nga prokurorët e tragjedisë së 21 janarit. Kur ai u pyet nga komisionerët e Vettingut se si quhej, prokurori me karrierë 26-vjeçare për disa çaste u duk sikur nuk ishte aty, pasi nuk mundi të kujtonte në kohë as emrin e ti

Vettingu, protestë kundër gjyqtarit të Gërdecit: Shkarkoni Shkëlzen Selimin!
  • 2018-06-20

Vettingu, protestë kundër gjyqtarit të Gërdecit: Shkarkoni Shkëlzen Selimin!

Për shoqërinë civile, vetting-u i gjyqtarëve dhe prokurorëve është i vonuar, ndonëse vetëm sot KPK-ja ka zhvilluar dy seanca të njëpasnjëshme, atë për prokurorin e Apelit të Tiranës, Gentian Trenova dhe gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Ilir Toska. Një grup banorësh të Tir

Noka sherr me Braçen, opozita kërkon largimin e Xhafajt
  • 2018-05-21

Noka sherr me Braçen, opozita kërkon largimin e Xhafajt

Deputetët e opozitës në komisionin e Ekonomisë kërkuan sqarime për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj. Sipas tyre lidhja e qeverisë me trafiqet e drogës është fakt, dhe ndikimet ne ekonomi po japin efekte në zhvlerësimin e euros. Por sipas Erion Braçes flu

No Pic available
  • 2018-05-16

Gjyqtari gjysmëmilion euro! Artan Zeneli, 4 herë më shumë të ardhura se paga

Vettingu nuk i ka çelur ende seancat publike ndaj anëtarëve të Gjykatës së Lartë. Të dhënat e Open Data Albania tregojnë se mesatarisht çdo anëtar i Gjykatës së Lartë ka raportuar të ardhura vjetore katër herë më të larta se paga si gjyqtar, ndërsa pasuria neto e tyre llogaritet