Rezultate te kerkimit per termin: +Janarin

Meta: total 1000 / total_found 4357 / time 0.013 / keyword[0] janarin / docs[0] 4357 / hits[0] 5711 /
Basha: 1747 biznese mbyllën qepenat vetëm në janar, Rama predikon dokrra
  • 2018-02-10

Basha: 1747 biznese mbyllën qepenat vetëm në janar, Rama predikon dokrra

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në Facebook deklaroi se 1747 biznese mbyllën qepenat për të mos i hapur më. Ky sipas Bashës është realiteti i vërtetë i shqiptarëve, jo dokrrat që sipas tij predikon Edi Rama. 1747 biznese mbyllën qepenat për të mos

Meta përkujton Ditën Ndërkombëtare të Holokaustit
  • 2018-01-27

Meta përkujton Ditën Ndërkombëtare të Holokaustit

Në të gjithë botën sot përkujtohet Dita Ndërkombëtare e Kujtesës. 27 janarin, në nder të viktimave të Holokaustit, e ka përkujtuar përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, edhe presidenti Ilir Meta,i shoqëruar edhe nga Edvin Shvarz, këshilltari për median pranë pres

QË TË BIEM DAKORD SE KUSH QUHET KLASA POLITIKE
  • 2018-01-24

QË TË BIEM DAKORD SE KUSH QUHET KLASA POLITIKE

Presidenti Ilir Meta me bashkëshorten e tij, Monika Kryemadhi (kryetare e LSI-së) Nga Astrit PATOZI E nderuar Monika dhe kushdo politikan tjetër kalibri, që mendon dhe flet njësoj si ti në këto ditë dimri… Je plotësisht në të drejtën tënde të protestosh, revoltohesh dhe rebelohes

Emërime nën hetim, Julian Balliu prej 1 viti në dosjet e Prokurorisë
  • 2018-01-21

Emërime nën hetim, Julian Balliu prej 1 viti në dosjet e Prokurorisë

Ish-shefi i Qarkullimit Rrugor të Lushnjes, Julian Balliu, edhe pse ka qenë prej gati një viti nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, vetëm të shtunën ndaj tij u vendos masë sigurimi. Kjo masë erdhi menjëherë pasi emisioni investigativ Fiks Fare në Top Channel e denoncoi ish-ofic

Urdhri i Kryeprokurores: Me janarin largohen dhe prokurorët e komanduar
  • 2018-01-20

Urdhri i Kryeprokurores: Me janarin largohen dhe prokurorët e komanduar

Paraditen e sotme Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka firmosur për ndërprerjen e komandimeve të prokurorëve. Ky vendim i shefes së organit të akuzës bën që prokurorët të kthehen automatikisht pranë prokurorive ku janë emëruar dhe ata janë duke bërë dorëzimin e dosjeve. Në t

Nuk është një përqafim
  • 2018-01-17

Nuk është një përqafim

Nuk është një përqafim, por një rrobaqepëse që po përpiqet të marrë masat. Ky vizatim i Dhimitër Theodhorit është vetëm një nga koleksioni me emrin e tij në Galerinë Kombëtare të Arteve. Piktori Dhimitër Theodhori i përket grupit të piktorëve të filmit shqiptar, të cilët ba

No Pic available
  • 2018-01-16

Sondazhi: Shqipëria, vendi më pak fetar në Ballkan

Ndonëse feja mbetet e fuqishme në rajonin e Ballkanit sipas një sondazhi botëror, Shqipëria dallon nga vendet e tjera me një përqindje më të ulët të popullatës që e konsideron veten si të përkushtuar ndaj një feje. Marcus Tanner / BIRN   Një anketim i ri, i cili bazohet në tre son