Rezultate te kerkimit per termin: +Janarin

Meta: total 1000 / total_found 4357 / time 0.002 / keyword[0] janarin / docs[0] 4357 / hits[0] 5711 /
Igli Tare, mbreti i merkatos në Itali. Ja transferimet më të zgjuara
  • 2017-11-01

Igli Tare, mbreti i merkatos në Itali. Ja transferimet më të zgjuara

Nga Lichsteiner te Strakosha, nga Keita Balde te Luis Alberto. Lazio po rezulton një minierë e vërtetë, një klub që vetëm disa vite më parë rrezikoi falimentimin, por tashmë është një nga klubet me financat më të shëndosha në Serie A. Presidenti Lotitto e mbylli fushatën e merkatos

Jo mor vlla, çështë ky muhabet, biznesmeni nga Lushnja ndryshon dëshminë, replikat me Shullazin
  • 2017-10-04

Jo mor vlla, çështë ky muhabet, biznesmeni nga Lushnja ndryshon dëshminë, replikat me Shullazin

Ditën e djeshme, në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka dëshmuar në procesin ndaj Shullazit biznesmeni nga Lushnja, Adriatik Kërçuku, dëshmia e të cilit mbajti në burg fillimisht Emiljano Shullazin. Mirëpo, ndryshe nga sa ka thënë në Prokurori, Kërçuku e ka ndryshuar dëshminë, duke t

No Pic available
  • 2017-09-21

Si u zbulua klani shqiptar i kokainës prej 2 mln euro? Kush është grosisti?

Ata janë trafikantë të përpiktë. Mbajnë shënim hyrjet dhe daljet si dhe llogaritë shkruhen çdo ditë. Në muajin prill u arrestua një trafikant, i cili më pak se një muaj ka lëvizuar kokainë me vlerë 630 mijë euro. Çdo gjë e shkruar në një fletore. Dhe një tjetër libër është

No Pic available
  • 2017-09-18

Ish-i dërguari i SHBA në Ballkan: Jo integrim të pjesshëm

Ish-i dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin në fundin e viteve 1990, James Pardew foli për Zërin e Amerikës mbi sfidat me të cilat po përballet rajoni, si dialogu Kosovë-Serbi, zbatimi i Marrëveshjes së Ohrit në Maqedoni, si dhe ndikimi rus në Ballkan. Negociatat, ai i sheh si poz

No Pic available
  • 2017-09-16

Maicon paraqitej i dehur në stërvitje, vendimi që mori Mourinho

Në një deklaratë të dhënë për programin Football Club, për kanalin televiziv rumun DigiSport, Ianis Zicu, i cili u transferua te Inter në janarin e vitit 2004 dhe më pas qarkulloi te Parma në kuadër të tratativës Adriano, ka zbuluar një veçanti në prapaskenat që përfshinte një pr

105 vjet pas Kryengritjes së Përgjithshme dhe disa përfundime mbi pasojat që sollën botëkuptimet islame
  • 2017-08-16

105 vjet pas Kryengritjes së Përgjithshme dhe disa përfundime mbi pasojat që sollën botëkuptimet islame

Shkupi në vitin 1912 Bajram Peçi Kuvendi Kombëtar, që u mbajt në Vlorë më 28 Nëntor, mund të ishte mbajtur 105 vjet më parë në Shkup, diku nga ditët e javës së fundit të gushtit ose-ose, e shumta, në fillimin e shtatorit të 1912-s. Në kujtesën e shqiptarëve, pas luftrash e kryen

Tiranë, ndëshkohen urbanët për mosfunksionimin e kondicionerëve
  • 2017-08-06

Tiranë, ndëshkohen urbanët për mosfunksionimin e kondicionerëve

Janarin e një viti më parë, kur u ndryshua çmimi i biletës për transportin urban, Bashkia e Tiranës u kërkoi kompanive plotësimin e të paktën 10 kritereve. Mosrespektimi i tyre ka çuar disa herë në gjobitjen e kompanive, të cilat në jo pak raste kanë cënuar standardet e transportit