Rezultate te kerkimit per termin: +Janez +Jansha

Total: 57
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.311Z

Slloveni, Parlamenti i jep “ok” qeverisë së Jansha

Parlamenti i Sllovenisë ka konfirmuar qeverinë e re, me në krye Janez Janshën. Me 50 vota pro nga 82 të mundshme Janez Janshën do të të drejtojë vendin me qeverinë e tij.Qeveria e re ka 11 ministri, katër më pak se ekzekutivi i mëpar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.032Z

Jansha sërish në krye të qeverisë sllovene

Parlamenti i Sllovenisë ka zgjedhur kryetarin e Partisë Demokratike sllovene në postin e të mandatuarit për formimin e qeverisë së re. Për Janez Janshën, kandidat i koalicionit të qendrës së djathtë, kanë votuar 51 deputetë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.376Z

Jansha: Shqipëria, meritoni integrimin në BE

 Investimet reciproke mes Shqipërisë dhe Sllovenisë kanë qenë kryefjala e bisedimeve mes kryeministrit Berisha dhe homologut slloven Janez Jansha. Në konferencën e përbashkët për shtyp kryeministri Berisha tha se rrugët e zgjerimit dhe int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.037Z

Thaçi uron kryeministrin e sapozgjedhur slloven, Jansha

PRISHTINË-Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, uroi kryeministrin e sapozgjedhur slloven, Janez Jansha. "Kam nderin dhe privilegjin e veçantë që, në emër të qytetarëve dhe të Qeverisë së Republikës s&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.241Z

Kryeministri slloven Ne pushtet vihet me vote jo me dhune

Kryeministri i Sllovenise Janez Jansha shprehet ne menyre te qarte se ne pushtet vihet me vote dhe jo me dhune. Teksa komentoi situaten e tensionuar politike ne Shqiperi Jansha denoi dhunen dhe shkaterrimin e vendit. Ai vuri ne dukje se kjo menyre e dhunshme e te protestuarit ndikon keq tek imazhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.735Z

Sllovenia jo referendumit per Kroacine

Kryeministri i Sllovenise, Borut Pahor ka deklaruar se kundershton nje referendum te mundshem per antaresimin e Kroacise ne NATO. Kunder kesaj nisme eshte deklaruar edhe ish kryeministri slloven, Janez Jansha. “Nismat per mbajtjen e referendumit per hyrjen e Kroacie ne NATO jane te demshme, ka the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.003Z

Kreu i BE: P

• Janez Jansha, kryeminist

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama