Rezultate te kerkimit per termin: +Janez +Jansha

Total: 57
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.037Z

Thaçi uron kryeministrin e sapozgjedhur slloven, Jansha

PRISHTINË-Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, uroi kryeministrin e sapozgjedhur slloven, Janez Jansha. "Kam nderin dhe privilegjin e veçantë që, në emër të qytetarëve dhe të Qeverisë së Republikës s&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.241Z

Kryeministri slloven Ne pushtet vihet me vote jo me dhune

Kryeministri i Sllovenise Janez Jansha shprehet ne menyre te qarte se ne pushtet vihet me vote dhe jo me dhune. Teksa komentoi situaten e tensionuar politike ne Shqiperi Jansha denoi dhunen dhe shkaterrimin e vendit. Ai vuri ne dukje se kjo menyre e dhunshme e te protestuarit ndikon keq tek imazhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.735Z

Sllovenia jo referendumit per Kroacine

Kryeministri i Sllovenise, Borut Pahor ka deklaruar se kundershton nje referendum te mundshem per antaresimin e Kroacise ne NATO. Kunder kesaj nisme eshte deklaruar edhe ish kryeministri slloven, Janez Jansha. “Nismat per mbajtjen e referendumit per hyrjen e Kroacie ne NATO jane te demshme, ka the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.003Z

Kreu i BE: P

• Janez Jansha, kryeminist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.741Z

Sllovenet, jo referendumit per Kroacine ne NATO

Sllovenia nuk mbeshtet referendumin per anetaresimin e Kroacise ne NATO. Kryeministri Borut Pahor ka deklaruar se kundershton nje referendum te mundshem. Kunder kesaj nisme eshte deklaruar edhe ish-kryeministri slloven, Janez Jansha. “Nismat per mbajtjen e referendumit per hyrjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.595Z

Sllovenia: S

STRASBURG - Kryeministri i Sllovenise, Janez Jansha, ka deklaruar ne Parlamentin Evropian se nuk do te kete lufte per Kosoven, sepse ne Bashkimin Evropian eshte arritur pajtueshmeri per angazhimin e BE-se per dergimin e misionit te saj ne Kosove. "Tri ceshtje vendimtare jane ne tavoline gjate kryesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.445Z

Ish-kryeministri slloven reagon për arrestimin e Haradinajt (Foto)

Ish-kryeministri slloven, Janez Jansha, ka reaguar ndaj ndaljes së kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nga autoritetet e sigurisë në Slloveni. Jansha në profilin e tij në "Twitter" akuzon kryetaren e Gjykatës së Lubjanës, Vesna Pavliq Pivk e cila, sipas ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama