Rezultate te kerkimit per termin: +Janjarit

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.527Z

Nis ngritja e fshatit Janjar i Ri në kodrën e Berdeneshit

>Fshati Janjar, i përmbytur vite më parë nga ndërtimi i veprës ujitëse -Liqeni ujëmbledhës i Janjarit, i cili u ndërtua për të ujitur fushat e Vrinës, Vurgut, Livadhjasë, Alikos, Konispolit, Mursisë dhe gjithë zonën fushore të Sarandës ka rreth 15 vjet që priste të shpërngulej n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.616Z

Sarandë, sekuestrohen 100 kgkanabis, kishte destinacion Greqinë

SARANDE- Një sasi prej 100 kilogramë lëndë narkotike e llojit Canabis Sativa është sekuestruar nga policia kufitare e Sarandës mbrëmjen e sotme. Sasia e lëndës narkotike u gjet në një automjet tip “Fouristradë” në afërsi të Janjarit, pak kilometra larg kufirit me Greqinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.150Z

Ura “Bel”, investim shpëtimtar për janjariotët

23/06/2009  Banorët ishin të izoluar dimrit SARANDË - Marrin fund vuajtjet e banorëve të fshatit Janjar, të cilët për mungesë të një ure, e kishin të pamundur kalimin për në fshatin e tyre, sidomos në periudhën e dimrit. Prurjet e lumit Frash e bënin të pamundur qarkull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.733Z

Reshjet e shiut, OSHEE: 90% e dëmtimeve në zona të thella rurale

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po ndjek me vëmendje situatën e krijuar nga moti i keq me reshje shiu e erë që ka përfshirë vendin tonë. Situata energjitike si pasoje e reshjeve të dendura të shiut ka ardhur duke u përmirësuar. Sipas OSHEE megjithë kushtet e këqija t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.735Z

OSHEE: Situata energjetike është në përmirësim

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije po ndjek me vëmendje situatën e krijuar nga moti i keq me reshje shiu e erë që ka përfshirë vendin tonë. Sipas OSHEE, situata energjetike si pasoje e reshjeve të dendura të shiut ka ardhur duke u përmirësuar. Me gjithë kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.661Z

Përurohet terminali i hyrjes për anijet Crocere në portin e Sarandës

Sarandë- Kryeministri Berisha inauguroi sot pasdite terminalin e hyrjes për anijet cruise (Crocere), investim me vlerë 480 milionë lekë. Me ndërtimin e kësaj kalate porti aktual i Sarandës shndërrohet tërësisht në një port për pasagjerë e turistë. Në fjalën e tij Berisha theksoi s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.735Z

OSHEE: Reduktohen defektet, 90% e dëmtimeve në zona të thella rurale

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po ndjek me vëmendje situatën e krijuar nga moti i keq me reshje shiu e erë që ka përfshirë vendin tonë. Megjithë kushtet e këqija të motit, me shkarkime atmosferike dhe reshje shiu, grupet e avarisë së kompanisë OSHEE kanë eliminua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama