Rezultate te kerkimit per termin: +Japonis

Total: 1042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.214Z

Kosova zotohet t’ia kthejë borxhin Japonisë

Në mbledhjen e sotme kabineti qeveritar ka marrë vendim përmes të cilit Qeveria e Republikës së Kosovës zotohet që të marrë përsipër borxhet e mundshme nga marrëveshjet e vjetra në mes të Ish-Federatës Jugosllave dhe Qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.505Z

Jahjaga vlerësoi ndihmën e Japonisë dhënë Kosovës

Presidentja Atifete Jahjaga, priti sot në takim ambasadorin e Japonisë në Vjenë, jorezident për Kosovën, Shigeo Iwatani dhe përfaqësuesin e Asociacionit “Guri për Paqe”, Michio Umemoto. Presidentja Jahjaga dhe ambasadori Iwatani biseduan p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.750Z

Një tërmet 6 ballë godet brigjet veriore të Japonisë

TOKIO- Një tërmet me magnitudë 6 ballë u lokalizua mëngjesin e sotëm, pranë brigjeve veriore të Japonisë, por nuk ka asnjë alarm për cunami, bënë të ditur burime zyrtare vendase. Tërmeti u regjistrua rreth orës 03:29 GMT

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.180Z

Tifozët e Bregut të Fildishtëfestojnë fitoren kundër Japonisë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Tifozët e Bregut të Fildisht festojnë të shtunën vonë fitoren që morën kundrejt Japonisë.Bregu i Fildishtë shënoj dy gola dhe arriti t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.709Z

Hamilton fiton Çmimin e Madh të Japonisë të lënë përgjysmë

JAPONI-Çmimi i Madh i Japonisë i Formula 1, i shoqëruar nga makina e sigurisë, u la përgjysmë në xhiron e 46-të për shkak të një aksidenti të dyfishtë, ndërkohë që vendin e parë e zuri Lewis Hamilton (Mercedes). A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.965Z

Koreani i vë flakën vetës para ambasadës së Japonisë

Një qytetar në Korenë e Jugut, 80 vjeçar, i ka vënë flakën vetës në një tubim para ambasadës së Japonisë në Seul por që nuk është në rrezik për jetën. Ai ia ka dhënë flakën vetes n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.051Z

Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Japonisë për Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka pritur të hënën përfaqësuesin e përhershëm të Agjencisë Ndërkombëtare Japoneze për Bashkëpunim (JICA) për Ballkanin, Toshiya Abe. Hoxhaj vlerësoi lartë kontribu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama