Rezultate te kerkimit per termin: +Japonis

Total: 1042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.749Z

Japoni, nis pastrimi nga uji radioaktiv në Fukushima

Punëtorët e centralit radioaktiv të Fukushimës kanë nisur nga puna për nxjerren jashtë të ujit që përmban nivele të larta radioaktiviteti. Largimi i 25 mijë tonëve uji të ndotur nga kati përdhes i centralit bërthamor do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.335Z

Perandori japonez i shqetësuar për krizën

Perandori i Japonisë, Akihito, ka deklaruar se është “thellësisht i shqetësuar” për krizën nëpër të cilën po kalon vendi, pas tërmetit të javës së kaluar. Sot, punëtorët në centralin bërthamo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.546Z

Japoni dorehiqet kryeministri Naoto Kan

Kryeministri i Japonisë, Naoto Kan ka njoftuar dorëheqjen e tij, duke hapur rrugën për zgjedhjen e liderit të gjashtë të vendit në pesë vjet. Zoti Kan është kritikuar për dështim në tregimin e lidershipit pas të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.545Z

Japoni, dorëhiqet kryeministri Naoto Kan

Kryeministri i Japonisë, Naoto Kan ka njoftuar dorëheqjen e tij, duke hapur rrugën për zgjedhjen e liderit të gjashtë të vendit në pesë vjet. Zoti Kan është kritikuar për dështim në tregimin e lidershipit pas tërmetit dhe ts

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.171Z

Japonia 60 miliardë dollarë FMN-së

Japonia do të japë 60 miliardë dollarë shtesë për Fondin Monetar Ndërkombëtar për ta ndihmuar t`i bëjë ballë krizës së borxhit në Evropë dhe drejtoresha e përgjithshme e Fondit Monetar Ndërkombëtar u k&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.219Z

Sërish lëkundje tërmeti në Japoni

Një tjetër lëvizje sizmike me magnitudë 5.8 ballë e shkallës rihter, është regjistruar në Japoni në orën 10.08 sipas orës lokale në orën 3.08 min sipas orës sonë, me epiqendër në prefekturën e Fukushimas.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.247Z

F1 Alonso Objektivi vendi i dyte ne Boteror

Fernando Alonso duhet të përfundojë të paktën në vendin e tetë garën e Japonisë në mënyrë që të shmangë festën e Sebastian Vettel për titullin e katërt radhazi, por kjo është gjëja e fundit p&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama