Rezultate te kerkimit per termin: +Japonis

Total: 1042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.183Z

Turqia i beson centralin Japonisë dhe Francës

Turqia ka zgjedhur një konsorcium të kryesuar nga kompania franceze, Areva, dhe ajo japoneze, Mitsubishi, për të ndërtuar centralin e dytë të vendit me energji bërthamore. Ministri turk i Energjisë, Taner Ylidiz, ka thënë se marrëveshja nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.672Z

Duhet të thellohet bashkëpunimi ndërmjet Japonisë e Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ambasadorin e Japonisë në Vjenë, zotëri Shigeo Iwatani. Jahjaga dhe ambasadori Iwatani, biseduan për zhvillimet aktuale në Kosovë, për konsolidimin ndërkombë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.403Z

Koreja e Veriut hedh dy raketa në Detin e Japonisë

KORE E VERIUT-Koreja e Veriut ka hedhur dy raketa me rreze të mesme veprimi Rondog në Detin e Japonisë, i cili në Korenë e Jugut njihet si Deti i Lindjes. Agjencia koreano-jugore e lajmeve, Yonhap tha se raketat që u hodhën sot herët kanë një rreze v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.507Z

Neymar, Japonisë: Qe 4 gola prej shpisë

Neymar po i tregon botës se është talenti numër një në botë. Neymar ka shpërthyer sot me Brazilin në miqësoren ndaj Japonisë duke shënuar 4 gola në ndeshje. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 0-1 me golin e shënuar n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.254Z

Formula 1, çmimi i madh i Japonisë fitohet nga Vettel

JAPONI-Përfundon gara e cmimit të madh të Japonisë, fiton piloti i Red Bull, Vettel. Gara e Formula 1 përfundoi ku Vettel kryesoi in ndjekur nga piloti i Webber, po i Red Bull. Në vendin e tretë mbërriti Groesjean me Lotus, kurse në vendin e 4 Alonso dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.308Z

Berisha: Shqipëria e bashkuar me dhimbjen e Japonisë

TIRANË-Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot pasdite në aktivitetin përkujtimor "Fuqia e Solidaritetit", organizuar nga Ambasada e Japonisë në sallën e Universitetit të Arteve në Tiranë, në kujtim të viktimave të tërmetit q&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.719Z

Berisha takon ambasadorin e ri të Japonisë

TIRANË- Kryeministri Berisha priti sot ambasadorin e Japonisë në vendin tonë, zotin Masaharu Kohno, me rastin e marrjes së detyrës. Berisha vlerësoi nivelin shumë të mirë të marrëdhënieve midis dy vendeve duke theksuar faktin se Japoni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama