Rezultate te kerkimit per termin: +Japonis

Total: 1042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.403Z

Koreja e Veriut hedh dy raketa në Detin e Japonisë

KORE E VERIUT-Koreja e Veriut ka hedhur dy raketa me rreze të mesme veprimi Rondog në Detin e Japonisë, i cili në Korenë e Jugut njihet si Deti i Lindjes. Agjencia koreano-jugore e lajmeve, Yonhap tha se raketat që u hodhën sot herët kanë një rreze v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.507Z

Neymar, Japonisë: Qe 4 gola prej shpisë

Neymar po i tregon botës se është talenti numër një në botë. Neymar ka shpërthyer sot me Brazilin në miqësoren ndaj Japonisë duke shënuar 4 gola në ndeshje. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 0-1 me golin e shënuar n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.254Z

Formula 1, çmimi i madh i Japonisë fitohet nga Vettel

JAPONI-Përfundon gara e cmimit të madh të Japonisë, fiton piloti i Red Bull, Vettel. Gara e Formula 1 përfundoi ku Vettel kryesoi in ndjekur nga piloti i Webber, po i Red Bull. Në vendin e tretë mbërriti Groesjean me Lotus, kurse në vendin e 4 Alonso dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.308Z

Berisha: Shqipëria e bashkuar me dhimbjen e Japonisë

TIRANË-Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot pasdite në aktivitetin përkujtimor "Fuqia e Solidaritetit", organizuar nga Ambasada e Japonisë në sallën e Universitetit të Arteve në Tiranë, në kujtim të viktimave të tërmetit q&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.719Z

Berisha takon ambasadorin e ri të Japonisë

TIRANË- Kryeministri Berisha priti sot ambasadorin e Japonisë në vendin tonë, zotin Masaharu Kohno, me rastin e marrjes së detyrës. Berisha vlerësoi nivelin shumë të mirë të marrëdhënieve midis dy vendeve duke theksuar faktin se Japoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.275Z

Perimet e çuditshme të Japonisë2 vjet pas katastrofës bërthamore

Të tjera rreth shkrimit FOTOGALERI JAPONI – Dy vjet pas katastrofës bërthamore të Japonisë,  rrjedhjes së centraleve  bërthamore pas cunamit, mund të shihen edhe efektet e para në bimësinë e Japonisë e sidomos t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.214Z

Kosova zotohet t’ia kthejë borxhin Japonisë

Në mbledhjen e sotme kabineti qeveritar ka marrë vendim përmes të cilit Qeveria e Republikës së Kosovës zotohet që të marrë përsipër borxhet e mundshme nga marrëveshjet e vjetra në mes të Ish-Federatës Jugosllave dhe Qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama