Rezultate te kerkimit per termin: +Japonis

Total: 1042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.308Z

Berisha: Shqipëria e bashkuar me dhimbjen e Japonisë

TIRANË-Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot pasdite në aktivitetin përkujtimor "Fuqia e Solidaritetit", organizuar nga Ambasada e Japonisë në sallën e Universitetit të Arteve në Tiranë, në kujtim të viktimave të tërmetit q&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.719Z

Berisha takon ambasadorin e ri të Japonisë

TIRANË- Kryeministri Berisha priti sot ambasadorin e Japonisë në vendin tonë, zotin Masaharu Kohno, me rastin e marrjes së detyrës. Berisha vlerësoi nivelin shumë të mirë të marrëdhënieve midis dy vendeve duke theksuar faktin se Japoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.275Z

Perimet e çuditshme të Japonisë2 vjet pas katastrofës bërthamore

Të tjera rreth shkrimit FOTOGALERI JAPONI – Dy vjet pas katastrofës bërthamore të Japonisë,  rrjedhjes së centraleve  bërthamore pas cunamit, mund të shihen edhe efektet e para në bimësinë e Japonisë e sidomos t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.214Z

Kosova zotohet t’ia kthejë borxhin Japonisë

Në mbledhjen e sotme kabineti qeveritar ka marrë vendim përmes të cilit Qeveria e Republikës së Kosovës zotohet që të marrë përsipër borxhet e mundshme nga marrëveshjet e vjetra në mes të Ish-Federatës Jugosllave dhe Qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.505Z

Jahjaga vlerësoi ndihmën e Japonisë dhënë Kosovës

Presidentja Atifete Jahjaga, priti sot në takim ambasadorin e Japonisë në Vjenë, jorezident për Kosovën, Shigeo Iwatani dhe përfaqësuesin e Asociacionit “Guri për Paqe”, Michio Umemoto. Presidentja Jahjaga dhe ambasadori Iwatani biseduan p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.750Z

Një tërmet 6 ballë godet brigjet veriore të Japonisë

TOKIO- Një tërmet me magnitudë 6 ballë u lokalizua mëngjesin e sotëm, pranë brigjeve veriore të Japonisë, por nuk ka asnjë alarm për cunami, bënë të ditur burime zyrtare vendase. Tërmeti u regjistrua rreth orës 03:29 GMT

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.180Z

Tifozët e Bregut të Fildishtëfestojnë fitoren kundër Japonisë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Tifozët e Bregut të Fildisht festojnë të shtunën vonë fitoren që morën kundrejt Japonisë.Bregu i Fildishtë shënoj dy gola dhe arriti t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama