Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Total: 588
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

MPJ dënon sulmin ndaj deputetit serb Miletiç

Ministri i Jashtm, Ilir Meta, dnoi dje incidentet e fundit n Mitrovic dhe bri t ditur se kishte komunikuar me liderin e Partis Liberale Serbe n Kosov pas plagosjes s deputetit t ksaj force politike, Petar Mileti. Sipas tij, sulmi ndaj deputetit serb Mileti synon t dmtoj imazhin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Athina: Duhet të ndalim qarqet ekstremiste

Flet ministri i Jashtm plotsues: Gjrat nuk duhet t acarohen m tej Qeveria greke krkoi n mnyr t qart dje q ngjarja q pati si pasoj vdekjen e himarjotit Aristidh Guma nuk duhet t prdoret nga qarqet ekstremiste pr t krijuar tension mes Shqipris dhe Greqis. Ky mesazh u prcoll dje nga ministri i Jashtm P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.379Z

Konferenca e ambasadorëve, tri shtyllat e diplomacisë shqiptare

Liberalizimi i vizave, integrimi europian dhe lobimi pr njohjen e mtejshme t Kosovs do t jen 3 shtyllat e diplomacis shqiptare pr vitin e ardhshm. Nj dit para konferencs vjetore t ambasadorve shqiptar t akredituar n bot, zv ministri i jashtm Selim Belortaja n nj intervist pr Alsat tregon porosit q d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Klinton, Metës: Vlerësojmë punën tuaj për Kosovën

Letra Diplomacia prmes letrave duket se po sjell edhe lajme t mira pr qeverin shqiptare, apo t paktn pr ministrin e Jashtm Ilir Meta. I vn s fundmi n qendr t vmendjes pr shkak t nj letre ankese ndaj ambasadorit amerikan n Tiran, John Withers dhe nj prgjigje tepr kritike nga Departamenti i Shtetit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.566Z

Balazs: Mbështesim Shqipërinë në integrimin europian

Shqipria dhe Hungaria nnshkruajn marrveshje q synon nj tjetr dimension n marrdhniet ekonomike, krahas protokollit t bashkpunimit. Ministri i Jashtm Ilir Meta pas takimit me homologun e tij hungarez Peter Balazs, i prkufizoi marrdhniet mes dy vendeve, t shklqyera. Madje Meta jo rastsisht prmendi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.691Z

Ilir Meta : Rama gjithmonë u është shmangur debateve

Procesi i vizave po ecën me shpejtësi. BE dhe NATO, gatishmëri për integrimin Qndrimi i kryetarit t Partis Socialiste, Edi Rama, ndaj ftess s Kryeministrit Sali Berisha pr debat televiziv sipas ministrit t Jashtm, Ilir Meta, sht nj tentativ pr t’iu shmangur debatit. N n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Meta: Nuk ka letër në SHBA. Vizat, marshim i pa ndalshëm Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','3

Ministri i Jashtm Ilir Meta, prgnjeshtroi disa media, sipas t cilave dikasteri i tij ka pasur shkmbim letrash mes tij dhe Sekretares s Shtetit n lidhje me punn e kryer nga ambasadori amerikan n largim, Uidhers n Tiran. Zoti Meta, deklaroi gjithashtu se Shqipria ka plotsuar t gjitha kriteret pr liber

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama