Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Total: 588
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Kriteret, Bregu: Finalizim të shpejtë të procesit

N emr t qeveris, zdhnsja Majlinda Bregu garantoi se qeveria do t bj gjithka pr t prmbushur sa m shpejt krkesat pr liberalizimin e vizave. Ajo prshndeti vendimin e Kshillit t Ministrave t Jashtm t Bashkimit Evropian, marr dje n Luksemburg, ku u rikonfirmua vullneti pr mbshtetjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.283Z

Clinton e quan Miliband-in simpatik

Sekretarja e Jashtme e SHBA-ve Hilary Clinton duket se ka filluar nj marrdhnie speciale me homologun e saj britanik, David Miliband. T dy politikant jan fotografuar nga agjencit e huaja t lajmeve duke shkmbyer fjal miradije pr njri-tjetrin, prderisa shkak i ksaj jandisa deklarata t Clinton t dhn p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

Meta i kundërpërgjigjet PS-së: Dorëhiqem pas tre vjetësh

Pas krkess s Partis Socialiste q ministri i Jashtm, Ilir Meta, t jap dorheqjen pr arrestimin e ish-punonjsit t MPJ-s, Almir Rrapo pr trafik dore, zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, iu prgjigj opozits se do t dorhiqet, por vetm pas afatit kushtetues, pra pas tri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Ashton: Liderët shqiptarë të zgjidhin ngërçin politik

Pas takimit t ministrave t Jashtm t BE-s, zhvilluar dje n Strasburg, shefja e diplomacis evropiane, Catherine Ashton, prmes nj deklarate pr shtyp nxiti lidert shqiptar pr gjetjen e nj zgjidhjeje pr ngrin politik. Baronesha Ashton u shpreh se nuk duhet t rrezikohet rruga e integri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Vizat dhe Kosova, axhenda e ambasadorëve

Meta mbledh t gjith diplomatt shqiptar n bot. Detajet e takimit Liberalizimi i vizave, statusi i vendit kandidat n Bashkimin Europian dhe njohja e pavarsis s Kosovs do t jen tre shtjet kryesore, t cilat do t diskutohen sot mes drejtuesve m t lart t vendit dhe ambasadorve shqiptar kudo n bot. Kshtu,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Frattini dhe Kouchner lobojnë fort për Shqipërinë

Vlersimi i progresit pr heqjen e vizave nga ana e Kshillit t Ministrave t BE-s sht br, pasi ka lobuar Italia dhe Franca. Madje, ministri i Jashtm italian, Franco Frattini, nj mbrojts i fort i ktij procesi, ka kujtuar premtimin q i sht dhn Kryeministrit Berisha pr kt shtje. Minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

MPJ dënon sulmin ndaj deputetit serb Miletiç

Ministri i Jashtm, Ilir Meta, dnoi dje incidentet e fundit n Mitrovic dhe bri t ditur se kishte komunikuar me liderin e Partis Liberale Serbe n Kosov pas plagosjes s deputetit t ksaj force politike, Petar Mileti. Sipas tij, sulmi ndaj deputetit serb Mileti synon t dmtoj imazhin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama