Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
Zgjedhjet do të shfrytëzohen në KS, si sukses
  • 2014-08-29

Zgjedhjet do të shfrytëzohen në KS, si sukses

Sot kur edhe pritet të diskutohet raporti i rregullt i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki Moon, zv/ministry në detyrë i Punëve të Jashtmë Petrit Selimi, për Tribunën ka thënë se sukses i këtij viti në vend

No Pic available
  • 2014-08-02

Familja e shqiptarëve të vrarë apel OKB: Bëni presion Serbisë

Të afërm të tre vëllezërve Bytyqi, të vrarë nga forcat serbe pasi luftuan për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës i kërkojnë OKB-së ti bëjë presion Beogradit të plotësojë detyrimet e saj ndërkombëtare për të hetuar dhe ndëshkuar përgjegjësit e zhdukjes dhe vrasjes së 3 vëllez

Nuk ka negociata per detin me Greqine
  • 2014-07-08

Nuk ka negociata per detin me Greqine

Nuk ka negociata mes Tiranës dhe Athinës për marrëveshjen e detit. Ndërsa është raportuar në media se zyrtarë të vendit fqinj kanë pohuar fillimin e bisedimeve mes dy vendeve për këtë çështje, ambasadori jon&

Ambasadori Dervishi: Nuk ka negociata mes Tiranës dhe Athinës për Detin
  • 2014-07-08

Ambasadori Dervishi: Nuk ka negociata mes Tiranës dhe Athinës për Detin

Ndërsa është raportuar në media se zyrtarë të vendit fqinj kanë pohuar fillimin e bisedimeve mes dy vendeve për këtë çështje, ambasadori jonë në Greqi, Dashnor Dervishi, pohon për Top Channel se ka avancim të marrëdhënieve mes dy vendeve, por nuk është mbërritur ende tek negocia

No Pic available
  • 2014-06-09

Tirana zyrtare përshëndet zgjedhjetnë Kosovë: Hap i rëndësishëm para

TIRANE - Tirana zyrtare ka përshëndetur mënyrën e zhvillimit të zgjedhjeve të parakoshme parlamentare në Kosovë. Ministria e Punëve të Jashtme vlerëson faktin se për herë të parë i gjithë populli i Kosovës mori

No Pic available
  • 2014-05-20

Përmbytjet në Serbi, ambasadori Zariç apel shqiptarëve për solidaritet

Serbia i lëshon Shqipërisë thirrjen për ndihmë! Qytetarët serbë po përjetojnë orë të vështira për shkak të përmbytjeve, dhe apelin për ndihmë shqiptarëve ua sjell ambasadori i Serbisë në vendin tonë Miroljub Zariç. Duke pasur parasysh që situata akoma nuk është qetësuar sep

No Pic available
  • 2014-05-09

Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, vizit pune n Selin e FRONTEX

Tiranë- Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, Artan Didi, n datat 7-8 Maj zhvilloi nj vizit pune n Selin e FRONTEX n Varshav. FRONTEX sht Agjensia Europiane pr menaxhimin e bashkpunimit operacional n kufijt e jashtm t vendeve antare t Bashkimit Europian. N kuadr t ksaj vizite, Didi zhvilloi nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama