Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Zgjidhja evropiane, ri-varsia

Nga nj janari i ktij viti udhheqjen e Bashkimit Evropian e ka marr Sllovenia dhe si sfid kryesore t presidencs s saj ka prezantuar zgjidhjen e statusit t Kosovs. Sllovenia, nj shtet q dikur ka bashkjetuar me Kosovn n ish Jugosllavi njeh me mir se do vend tjetr i BE-s problemin e Kosovs. Por, edhe ps

No Pic available
  • 2008-11-01

Brae: T dorhiqet Basha, po pengon hetimet e Durrs-Kuks

Nnkryetari i Grupit Kuvendor t Partis Socialiste, Erion Brae, ka krkuar sot dorheqjen e Ministrit t Jashtm Lulzim Basha. Sipas Braes, ish-Ministri i Transporteve po pengon hetimet e organit t akuzs pr rrugn Durrs-Kuks. Ligjvnsi i majt i kathirrje Prokuroris t sekuestroj procesverbalin e qeveris pr r

No Pic available
  • 2008-11-01

Serbia ka qen dhe sht partneri ky i Rusis n Ballkan

Zgjedhjet presidenciale t 20 janarit n Serbi, jan duke u ndikuar nga politika e Kremlinit, e cila po e shfrytzon ndjeshmrin patologjike t serbve ndaj Kosovs, pr t futur hundt sa m thell n punt e Serbis. N nj letr q presidenti rus, Vladimir Putini, i ka drguar kto dit presidentit serb, Borish Tadiit,

No Pic available
  • 2008-11-01

A po rikthehet Lufta e Ftoht?

Rusia prse e rikujtoi forcn e saj brthamore? K krcnoi ? Fjal bosh ishin kto? Sa t vrteta jan kto deklarime? N dhnien e prgjigjeve t ktyre pyetjeve jan angazhuar shum analist strategjist. Shkak i ktryre diskutimeve u b deklarata e Shefit t Shtabit t Prgjithshem t Rusis, Gjeneral Juri Balujevski, i c

No Pic available
  • 2008-11-01

Berisha n Davos pr NATO-n dhe Kosovn

Hapet n alpet e Zvicrs takimi i t fuqishmve t bots. Pjesmarrs m pak yje kinemaje e m shum personalitete ekonomike nga vendet e Azis. Nga lartsit olimpike t bots, ku jetojn t pasurit dhe t pushtetshmit e planetit, do t zbresin sot nga aviont e tyre n nj tjetr maj, por kt her bhet fjal pr majn e nj ko

No Pic available
  • 2008-11-01

Durrs-Kuks, Paloka i prgjigjet Braes: Hetimet Prokuroris

Nnkryetari i komisionit hetimor pr Prokurimet Publike, deputeti Edi Paloka, reagoi sot ndaj akuzave t ngritura nga opozita pr rrugn Durrs-Kuks, duke pohuar se tashm procedurat pr ndrtimin e ksaj vepre po shqyrtohen nga Prokuroria e Prgjithshme dhe ajo sht nj shtje nn hetim. Sipas deputetit

No Pic available
  • 2008-11-01

Basha takon Rajsin, n qendr t bisedimeve NATO dhe statusi i Kosovs

Ministri i Jashtm i Shqipris, Lulzim Basha, takohet sot me Sekretaren e Shtetit Kondolisa Rajs dhe pritet q antarsimi i Shqipris n NATO dhe statusi i Kosovs t jen temat kryesore t diskutimit mes tyre. Ministri Basha ishte i ftuar dje nga Qendra pr Studime Strategjike dhe Ndrkombtare n Uashington

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama