Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Misioni civil europian n Kosov sht legjitim

Qndrimi m i ri i diplomacis ruse, sipas t cilit misioni civil i Bashkimit Europian duhet t ket miratimin e Kshillit t Sigurimit dhe pajtimin e Beogradit (krahas miratimit t Prishtins), tregon se ajo diplomaci udhhiqet nga nj mendsi jorealiste dhe jologjike. N fakt, dihet se negociatat ndrmjet Pr

No Pic available
  • 2008-11-01

Thai garanton: Liberalizim vizash mes Shqipris dhe Maqedonis

Kryetari i PDSH-s, Menduh Thai deklaroi mbrm se do t ket heqje totale t vizave me Shqiprin dhe se marrveshja dypalshe midis Tirans dhe Shkupit do t nnshkruhet m 18 ose 19 shkurt n Tiran. Kjo sht konfirmuar edhe nga kryetari i PDSH-s, Menduh Thai, i cili n deklaroi n nj emision televiziv se vendimi p

No Pic available
  • 2008-11-01

Hapi q sduhet t hedh BE

Bashkimi Evropian me shumicn e shteteve t tij ka rn dakort ti thot po pavarsis s Kosovs. Nj hap ky q do t duhet ta kishte marr muaj m par. Megjithat, n prag t ktij vendimi pr t pranuar nj shtet t ri n Ballkan, BE sht dukehedhur nj tjetr hap t gabuar. Pak dit m par Ministrat e Jashtm t Unionit i

No Pic available
  • 2008-11-01

Shefer sinjale pozitive: N prill mund t hapen dyert e NATO-s pr Shqiprin

Sinjale pozitive kan ardhur nga konferenca pr Siguri q po zhvillohet n Mynih t Gjermanis. Ka qen vet Sekretari i Prgjithshm i Aleancs, Jap de Hop Shefer i cili n fjaln e tij ka inkurajuar tre vendet e Ballkanit Perndimor, Shqiprin, Maqedonin dhe Kroacin pr reformat e ndrmarra, gj kjo q duket se do t

No Pic available
  • 2008-11-01

Letonia, mbshtetje antarsimit t Shqipris n NATO

Ministri i Punve t Jashtme i Letonis, Maris Riekstins, shprehu sot, n Tiran, mbshtetjen e fuqishme t qeveris letoneze pr antarsimin e Shqipris n NATO, n Samitin e ardhshm n Bukuresht. "Letonia sht nj mbshtetse e fuqishme e politiks s dyerve t hapura pr n NATO dhe kjo ndodh, se ne besojm q kj

No Pic available
  • 2008-11-01

Ligji Antiduhan, ja mesazhet paralajmruese

Komiteti Ndrsektorial pr Mbrojtjen e Shndetit nga Produktet e Duhanit (KNMSHPD) ka vendosur formn dhe tekstin e paralajmrimeve t detyrueshme shndetsore n produktet e duhanit. Vendimi, prcakton se n do njsi paket apo paketim t produkteve t duhanit duhet t figurojn mesazhe paralajmruese shndetsore pr

No Pic available
  • 2008-11-01

Bakojanis nser n Tiran

Ministria e Jashtme greke, Dora Bakojanis, pritet t zhvilloj nesr nj vizit pune n Tiran. Shefja e diplomacis helene do t kryej nj sr takimesh me personalitete t jets politike shqiptare, duke filluar nga takimi me Presidentin Topi, kryeparlamentaren Topalli dhe Ministrin e Jashtm, Basha. N qendr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama