Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Ministrat e Jashtm evropian mbshtesin Shqiprin

Ministrat e jashtm t BE n takimin ne Brdo, te Sllovenise ,vlersuan prparimin enga Shqipria kohet e fundit dhe theksuan se ky prparim mund t shrbej si nj frymzim pr vendet e tjera t rajonit. Ata inkurajuan prshpejtimin e zbatimit t marrvshjes s ndrmjetme dhe forcimin e kapaciteteve n administratn pub

No Pic available
  • 2008-11-01

T enjten verdikti mbi ftesn pr NATO

Ditn e enjte shqiptart do t msojn edhe verdiktin e ndrkombtarve nse Shqipria do t marr ftes pr n NATO apo jo. Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Presidenti i Republiks Bamir Topi, do t udhtoj drejt Bukureshtit ditn e mart pasdite, ku dhe do t ndjek nga afr ceremonin e hapjes s samitit. N delegacio

No Pic available
  • 2008-11-01

Bukuresht, Basha: 3 prilli dita historike e marrjes s ftess n NATO

Ministri i Jashtm, Lulzim Basha ka folur pr mediat nga Bukureshti dhe e ka cilsuar t sigurt marrjen e ftess pr antrsim n NATO ditn e nesrme. Basha e cilsoi marrjen e ftess si nj pun aspak t leht t dimplomacis shqiptare, por q tani do t jap me shum siguri. 3 prilli dit sht nj dit historike pr shqi

No Pic available
  • 2008-11-01

Ambasadori Gjerman: Po ndjekim me vmendje hetimet

Ambasadori Gjerman n Tiran Bernd Borchardt deklaroi se qeveria gjermane po ndjek me vmendje procesin e hetimit t shkaktarve t tragjedis s Grdecit. N nj intervist pr nj kanal televiziv t Tirans, Borchardt u shpreh se Kto hetime sikurse edhe hetimii akuzave t publikuara n gazeta New York Times lidhur

No Pic available
  • 2008-11-01

Godo: T shkarkohet Vasil Bollano

Sabri Godo, President nderi i Partis Republikane t Shqipris dhe nj ndr hartuesit e Kushtetuts shqiptare, duke u bazuar pikrisht n ligjet e vendit, i ka krkuar Kryeministrit Sali Berisha t shkarkoj n mnyr urgjente Kryetarin e Bashkis s Himars, Vasil Bollanon. Reagimi i Godos, vjen nj dit pas trazi

No Pic available
  • 2008-11-01

Politika n kor: Bollano ik!

Klasa politike shqiptare, t majt dhe t djatht, i kan krkuar kryeministrit Sali Berisha t reagoj ndaj deklarimeve antishqiptare t kryebashkiakut t Himars, Vasil Bollano, i cili e cilsoi Himarn si zon minoritare, teksa gjat vizits s paparalajmruar t zvends ministrit t Jashtm grek, Kasimis, antar t Omo

No Pic available
  • 2008-11-01

Zgjedhjet serbe rrezikojn pavarsin e Kosovs

Pavarsia e Kosovs e shpallur m 17 shkurt t ktij viti, do t vihet n sprov dhe rrezik serioz m 11 maj t po ktij viti, n ditn kur jan caktuar t mbahen zgjedhjet parlamentare dhe lokale t Serbis edhe n Kosov. Mbajtja e zgjedhjeve serbe n Kosov, e ka pr qllim kompromentimin e pavarsis s shpallur dhe kri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama