Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Shqipria 1997 prmbysje, pu apo revolucion?

Prtej s Mirs dhe s Keqes Nse do t jemi ndonjher n gjendje t shtrojm nj diskurs pr t qen, me rregullat, rendin, logjikn dhe shqetsimin e sinqert pr episodet tragjike t 97-s jo pr t gjetur fajtort, q ti ndshkojm pastaj - (pasi n vendin ton fajtort, n masn e krimeve q bjn, vetmse harbojn e harlisen

No Pic available
  • 2008-11-01

Prurja e emigrantve, 1 miliard euro

Banka e Shqipris bn t ditur se prurjet nga emigrantt t shoqruar edhe nga transferta t tjera private dhe shtetrore kan regjistruar 1 miliard euro, pr vitin 2007. N nj raport vjetor, BSH deklaron se Gjat vitit 2007, kontributi i ktyre drgesave ka ndikuar n zbutjen e deficitit tregtar n rreth 44 pr qin

No Pic available
  • 2008-11-01

PDK: Dorheqja e Ndoks

Rritet vala e zrave brenda Partis Demokristiane. Heqja nga detyra e kreut t Grupit Parlamentar demokristian t Pashk Ujks, ka pasuar edhe me krkesn e deputetit tjetr t ksaj partie, njkohsisht, zvendsministr i jashtm, Anton Gurakuqi, pr dorheqje t liderit Nard Ndoka. Gurakuqi akuzoi Ndokn pr mosaftsi

No Pic available
  • 2008-11-01

Nj portretizim ndryshe

Revista e njohur gjermane Der Spiegel, vazhdon t mbaj n shnjestr Kosovn, sigurisht pr t keq. Kjo revist deri tani shum her ka shkruar pr Kosovn n kontekste negative, pa thn as edhe nj fjal t vetme pozitive. Pr kt revist shqiptart jan kriminel, jan bandit, jan njerz t drogs, udhheqin prostitucionin e

No Pic available
  • 2008-11-01

17 vende ratifikojn MSA-n

Malta dhe danimarka kan ratifikuar MSA-n midis Shqipris dhe Bashkimit Evropian. M dat 21 prill 2008, Malta ka depozituar pran Sekretariatit t Kshillit t Ministrave t BE-s, dokumentin e ratifikimit t MSA-s Shqipri BE. Nga ana tjetr , dje, MSA-ja Shqipri BE u ratifikua dhe nga Danimarka. Pas pa

No Pic available
  • 2008-11-01

Stancionimi ekonomis botrore dhe Shqipria

Me analizn e numrit t kaluar:Varfria, krcnimi asimetrik dhe demokracia trajtuam krizn me t ciln po prballet bota.N vazhdim t saj do t trajtojm shkakun e ksaj krize, e cila sht rnia me shpejtsi e eknomis botrore. N vitet 2000 ekonomit e bots u rritn me nj shpejtsi t madhe.Por,n ekonomi t ndryshme

No Pic available
  • 2008-11-01

N krkim t s panjohurs s Leonard Veizit

Duhet t shkosh me mendim deri n faqen e fundit t librit t Leonard Veizit pr t kuptuar se cila sht surpriza q dy bashkshortt u kan ruajtur miqve t tyre, por jo m shum miqve, sesa vetvetes. Ndrsa mendimi i autorit ka t bj me nj filozofi q diskutohet gjithmon n koh t ndryshme, konceptin e jets dhe t vd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama