Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-11-01

EULEX - SHQIPLEX

Sa m afr dats 15 qershor, kur do t duhej t hynte n fuqi Kushtetuta e Kosovs dhe t prfundonte faze e tranzicionit, sipas pakos s Ahtisarit mbi t ciln sht shpall pavarsia e Kosovs, aq me kundrthnse bhen deklarimet rreth fatit t UNMIK-ut. OKB-ja, duke u nxitur nga serbt dhe rust insistojn q ky mision t

No Pic available
  • 2008-11-01

Basha pr liberalizimin e vizave

Ministri i Jashtm, Lulzim Basha prshndeti nga Bullgaria hapjen e dialogut mes BE-s dhe vendeve t Ballkanit Perndimor pr liberalizimin e vizave me kto vende. Zyra e Shtypit e MPJ-s bri t ditur t enjten se ministri Basha, kryesoi delegacionin e vendit ton n Samitin e Kryetarve t Shteteve e t Qeverive

No Pic available
  • 2008-11-01

D/D ose Dashuria dhe Deti

N noveln e ehovit Zonja me kone ka nj pasazh enigmatik: N Oreand [ata] uleshin n nj stol ndan nj kishe, kundronin detin posht dhe heshtnin. Jalta mezi dukej npr mjegulln mngjesore, mbi majat e maleve qndronin t palvizshme ret e bardha. Gjethnaja nuk shushurinte ndr pem, zhuzhinin gjinkallat dhe nj

No Pic available
  • 2008-11-01

Topi pret Jandrokoviin

Presidenti i Republiks, Bamir Topi priti sot n Presidenc Ministrin e Jashtm t Kroacis, Gordan Jandrokovi dhe delegacionin q e shoqron gjat vizits s tij t par zyrtare n vendin ton. Sipas burimeve nga Zyra e Shtypit e Presidencs, gjat takimit, Presidenti Topi vuri n pah marrdhniet shum t mira bilatera

No Pic available
  • 2008-11-01

Vizat, kushtet pr Shqiprin

Komisioni europian ka prcaktuar kushtet q Shqipria duhet t plotsoj pr t arritur nj marrveshje pr liberalizimn e vizave. Dokumenti i cili do t jet udhrrfyesi i gjith ktij procesi, nj kopje t t cilit e ka siguruar Zri i Ameriks, pritet ti dorzohet nesr ministrit t Jashtm shqiptar Lulzim Basha n Brukse

No Pic available
  • 2008-11-01

Mediut do ti hiqet imuniteti

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka reaguar sot ndaj deklaratave t nj dite m par nga ambasadori i Shteteve t Bashkuara n Tiran, John Withers. Topalli siguroi se hetimi pr Grdecin do t jet i gjithanshm dhe i paanshm. Puna e Kuvendit vijon normalisht. Shum shpejt deputetit Fatmir Mediu do ti h

No Pic available
  • 2008-11-01

Basha, reforma zgjedhore

Ministri i Punve t Jashtme, Lulzim Basha deklaroi gjat nj konference t prbashkt pr shtyp me homologun e tij rumun, Lazăr Comănescu se progresi me reformn elektorale dhe at n drejtsi mbeten kriter i rndsishm i shpejtsis me t ciln do t ec prpara Shqipria n procesin e integrimit europian.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama